Estetik Cerrahi Blog

Neden Kilo Alınır

Aldığımız besinlerle depoladığımız enerji, harcadığımız enerjiden fazla ise kilo fazlalıklarımız olur.
Neden Kilo Alınır.

 İnsanlarda olmazsa olmaz sağlıklı bir nefes alması ve sağlıklı beslenmesidir. Vücudumuzun bütün fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için beslenmesi şarttır ve gıdalar vazgeçilmez enerji kaynaklarıdır. Besinler, enerji için yağ dokularında saklanır, depo edilir.

İnsanlarda ergenlik dönemine kadar yağ hücreleri sayısında farklılık olurken, ergenlik döneminden sonra yağ hücreleri sayısında bir değişiklik olmaz. Ergenlik çağımızdan sonra yağ hücrelerinin sayısı sabit kalır. Yağ hücreleri sayısı değişmez, ama fazla besin alırsak, kalori alırsak, bu hücrelerimizin içi yağ depolamaya başlar. Aynı bir balonun şişmeye başlaması gibi yağ hücreleri şişmeye başlar. Yağ hücrelerinde hacim artışı olursa, biz bunları bedenimiz de kilo artışı olarak gözlemleriz. Günümüzde yoğun çalışmak, hormonsal sebepler, psikolojik problemler, spor aktiviteleri için gerekli imkan ve koşulların olmaması v.b. birçok sebep kilo alınmasına sebep olmaktadır. Bazen de Spor ve diyet yapılmasına rağmen, vücutta orantısızlıklar olabilir, belli bölgelerde yağ fazlalıkları olabilir. Orantısız fazlalıkları olan kişilerin, ciltlerinin altında yağ birikintileri vardır.

Kişilerin ideal kilosu, hücre içinde saklanan-depo edilen yağ miktarı ile bağlantılıdır. Vücudu bir makine olarak düşünürsek, alınan enerji ile harcanan enerji arasında bir denge vardır.

Herkesin ideal kilosu farklıdır. Normal kilo, hücre içinde biriken yağ miktarı ile bağlantılıdır. Yaşamımızdaki hareketlerimiz, beslenme alışkanlıklarımız, vücudumuzdaki yağ miktarını belirlemede etkilidir.

Kalça, basen, dizler, bel ve karın, en fazla yağ hücrelerinin depolandığı bölgelerdir. Yağ hücreleri bu bölgelerde hacim olarak genişler. Yağ hücrelerinin, vücutta dağılımı kişilere göre farklılıklar gösterir.

Kilo almamak için, vücuda alınan enerji ile verilen enerji dengelenmelidir. Gıdalarla enerji alınınca, hareket ederek enerji vermeliyiz.

Spor yapmak bizlere enerji harcatır ve spor yaptığımızda kilo vermeye başlarız. Enerji harcarız. Ayrıca spor yaparken kaslarımızda güçlenir ve kuvvetlenir. Dengeli zayıflamak için kaslar güçlenir ve sıkılaşırken, depolanan yağlarında erimesi önemlidir. Bazı spor yapan kişilerde, sadece kaslar sıkılaşır ve güçlenir. Ama o bölgede yağlarda erime görülmez. Spor yaparken de doğru egzersiz yapılması, enerjinin doğru harcanması önemlidir.

Kilo vermek için diyet yapılmaya başlanıldığında, vücuda alınan gıdalar azalınca, alınan enerjide azalmış olmaktadır. Unutulmamalıdır ki vücutta alınan enerji ile harcanan enerji arasında bir denge vardır. İlk diyet yapmaya başladığınızda, vücuda az enerji alınınca, enerji dengesinde bir değişiklik olur. Harcanan enerji aynı iken, alınan enerji azaldığında denge değişir. Belli bir süre sonra zor kilo vermeye başlarsınız. Hatta diyet yapmanıza rağmen, hiç kilo verilemez. Çünkü vücut yeniden alınan enerji ve harcanan enerji arasında yeni bir denge oluşturmuştur. Bu durumda doğru kilo vermeye devam etmek için, bir uzman desteğine ihtiyacınız vardır. Diyetisyen, size kilo verdirirken, düzenli vücut analiz ölçümlerinizle, sizi kilolarınızdan kurtarmayı hedeflemektedir. Vücut analizlerinde yağlarınız ve kaslarınız birlikte değerlendirilir.

Estetik Memento sitesinde, cerrahi ve cerrahi olmayan çözümler bulabilirsiniz. Vücudu şekillendirmek, bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulmak, hızlı bir çözüm almak isteyen kişilere kalıcı ve hızlı çözümler getirmek için, lazerle yağ aldırma yani lazer lipoliz - vaser liposuction- lazer liposuction, lazer lipoliz uygulamaları yapılmaktadır. Ameliyathane koşullarında, kişilere lokal aneztezi altında, uyanıkken, vücutlarındaki fazla yağlar alınmaktadır. Kişilerin belli bölgelerde oluşan yağ fazlalıkları alınmaktadır. Uygulama yapılan bölgelerde hücre sayısı azaldığından, Lazer Liposuction-yağ aldırma operasyonu yapılan bölgelerde, daha sonra kilo alma gözlemlenmez. Operasyon yapılan bölgede tüm yağ hücreleriniz alınmamaktadır. Size güzel şekil vermek için gerekli hücre miktarı alınır. Gerisi yaşamınız için gerekli olan yağ hücrelerdir. Operasyon için herkesin değerlendirmesi farklıdır, çünkü herkesin memnuniyeti için gerekli yağ alım miktarı farklıdır. Deri Elastikiyeti ve yağ alma konusunda uzman plastik cerrahlarla uygulamalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Uzmanlarımız arasında, bayan plastik cerrah veya kadın estetik doktoru bulunmaktadır. Estetik Cerrahi bölümümüzde, vücut estetiği uygulamalarını inceleyebilirsiniz. Konusunda uzman plastik cerrahlarımızın teorik bilgilerinden faydalanmak için muayene olabilirsiniz.

Vücutta belli bölgelerde yerleşmiş olan yağların yakılmasını sağlarken, kasların güçlenmesini sağlamaktayız. Kişilere sadece yağlarından kurtulmayı değil, kaslarını da güçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Yağ Aldırma Ameliyatı Yöntemleri

 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2017 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.