Ruh Estetiği

Ana Sayfa

Cinsellik

Cinsellik, insanların en mahrem konularından olup, hakkında konuşmakta sıkıntı duyduğu bir konudur. Cinsellik, bir ilişkinin devamlılığı için belirleyici bir unsur olmasa da ilişkide kişileri birleştirici ve tatmin edici bir konudur.
Cinsellik.

Bir ilişkinin gelişimi ve değişimi, cinselliğin nasıl yaşandığını doğrudan etkilediği gibi cinselliğin nasıl yaşandığı da ilişkiyi etkilemektedir. Tatmin edici cinsellik, cinsel çekimin çok ötesinde bir deneyimle gerçekleşmektedir. Çiftler arasında cinsellik tıkandığında, çiftler arasındaki yakınlık da bundan etkilenir. 

Cinsellik üzerinde çok konuşulmadığı için, sağlıklı bir cinsel yaşamın ne olduğu yönünde yanlış inanışlar vardır.  Birçok durumda bir birliktelikte ilişkisel ve cinsel doyumun sağlanabilmesi cinsellik hakkında doğru bilgiye sahip olunması ile olabilmektedir. Bir uzman tarafından cinsellikle ilgili doğru bilgilendirmenin yapılması ve bu destek sürecinde kişiler kendi değerlerinin ve beklentilerinin farkına varmasına yardımcı olunması, çiftlerin hem daha sağlıklı bir iletişim kurulabilmelerini ve ilişkilerinin kalitesini arttırmalarını sağlamaktadır.  Sağlıklı bir iletişim sayesinde, fiziken ve ruhen birbirlerini tanımaya başlarlar. Bu tanıma, cinsel yakınlaşmanın kalitesini artırır ve yeni bir ritim kazandırır. İlişki büyüdükçe, kişiler arasında yakınlaşma artar ve cinsellikte gelişir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2017 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.