Diğer Estetik Cerrahi

Genital Estetik, Vajina Estetiği, Labioplasti, Vajinismus Tedavisi

Labioplasti ameliyatı, genital bölgede, dudaklardaki şekil bozukluklarına, büyüklüğe ve gevşemelere çözüm getiren, genital estetik ameliyatlarındandır. Estetik cerrahlar tarafından tedavi edilir.
Genital Estetik, Vajina Estetiği, Labioplasti, Vajinismus Tedavisi.

Genital bölgede yapılan ameliyatlara cinsel estetik ameliyatları da denilmektedir. Cinsel bölgede  estetik görünümü kazandırmak için birçok ameliyat yapılmaktadır.  Cinsel estetik ameliyatları, işlevsel amaçlı genital estetik operasyonları ve estetik amaçlı genital estetik ameliyatları olarak iki şekildedir.

İşlevsel Amaçlı Cinsel Bölge Estetiği Ameliyatları:

Mesana ve idrar torbası sarkması ameliyatları, vajina genişletme operasyonları, rahim sarkması ameliyatlarıdır. Bu problemlere sadece jinekologlar çözüm getirmektedir. Vajina genişletme ameliyatında, vajen bir miktar genişler ve cinsel ilişkide ağrı problemleri ortadan kalkar.

Estetik Amaçlı Cinsel Bölge Estetiği Ameliyatları:


Vajina daraltma ameliyatları, doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi ve iç dudak estetiği diye de tanımlanan labioplasti ameliyatıdır. Genital bölgede estetik görünüm için, bazen sadece işlevsel amaçlı operasyonlar yeterli gelebilir. Bu ameliyatları sadece kadın doğum uzmanları yapar. Bazen yeni estetik görünüm için birden fazla probleme çözüm getirmek gerekir. Problemleri düzeltebilmek için aynı ameliyatta, hem işlevsel cinsel estetik operasyonları yapmak hem de estetik amaçlı cinsel estetik operasyonları yapmak gerekebilir. Böyle durumlarda kadın doğum uzmanı ile plastik cerrahlar birlikte genital estetiği şekillendirirler. Bazen de sadece cinsel bölgede sadece iç dudakların estetiği gerekebilir. Labioplasti ameliyatı denilen bu ameliyatı da estetik cerrahlar yapmaktadır.

Genital Estetiği Niçin Yapılır?

Günümüzde cinsel hayatın önem kazanması, kişilerin cinsel bölgesinin estetik görünümüne önem verme vermeye başlamasına sebep oldu. Kadınların psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmeleri ve partnerleri ile sağlıklı bir cinsel birliktelik yaşamaları için gerçekleştirilen cinsel estetik ve tıbbi ameliyatlardır. Cinsel bölgede bir bütün olarak estetik görünüm kazandırmak için yapılan ameliyatlara Genital Estetiği denir.  Bu ameliyat, kadınlara hem psikolojik destek olur, hem de cinsel yaşantılarını normalleştirir. Günlük hayatlarında rahatlıkla pantalon, bikini ve mayo giymeye başlarlar. Bazen kozmetik, bazen işlevsel bazen de hem işlevsel hem de kozmetik amaçlı vulva ve vajina estetiği operasyonları yapılmaktadır.

Vajina Estetiği, Vajina Daraltılması, Vajinaplasti

Çeşitli sebeplerden vajina bölgesinde genişlemeler olur. Vajina daraltılması işlemine Vajina Estetiği ameliyatı denir. Bu cinsel estetik operasyonunun anlatımlarında, vajenin daraltılması, vaginoplasti gibi adlandırmalara da internette konu başlıklarına rastlayabilirsiniz. Vajinoplasti ile vajina sıkılaşmış olur. Birden fazla doğumu normal doğum ile doğurmuş kişilerde vajina genişlemesi olmaktadır. Bazen de doğum yapmasa da vajinası geniş olan kadınlarda bulunmaktadır. Vajinadaki genişleme kalıcı bir sorundur. Cinsel yaşamda sorunlar olmasına sebep olabilmektedir. Genişleme, cinsel ilişkide kişilerin konsantrasyonunu bozacak sesler çıkmasına da sebep olabilmektedir. Jinekolojik operasyonlardan biri olan vajina daraltma ameliyatının sadece jinekologlar tarafından yapılması gerekmektedir. Vaginoplasti ameliyatı sırasında kadın doğum uzmanı önceden yapılan doğum dikiş izlerinizi de düzeltebilir.

Vajenin daraltılması için yapılan vajinoplasti ameliyatı, hem lokal hem de genel anestezi ile yapılabilir. Vajina, çok basit bir cerrahi operasyon ile hem işlevsel hem de estetik görünüm açısından güzel bir konuma getirilir. 30 dakika da probleminiz çözülür. Ameliyattan 5 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Günümüzde artık kadınlar, cinselliklerini daha bilinçli yaşamaktadır. Eskiden konuşmaktan çekindikleri cinsel bölge problemlerini gerek doktorlarla gerekse yakın dostları rahatlıkla konuşabilmektedirler. Problemler konuşulmasa da, artık cinsel bölge, vajina şekilleri daha rahat konuşulmaktadır. İnternet sayesinde normal şekil daha iyi gözlemlenebilmektedir. Genital organının görünümünün, normal şekilden farklı olduğunu gözlemlemek ve farkında olmak, kadınların cinsel hayatında özgüven eksikliğine sebep olmakla beraber, cinsel yaşamında mutsuzluklara sebep olmaktadır. Bu ameliyatlar günümüzde hem plastik cerrahlar hem de kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Genital bölge problemlerde, memnuniyetsizlikleri gidermek için Vajinoplasti tek başına yeterli ise, bu ameliyatları Kadın doğum uzmanlarının, jinekologların yapmasını gerektiğine inanıyoruz. Vajina, anatomik yapısı açısından, jinekologların, kadın doğum doktorlarının uzmanlık alanına girmektedir. Vajinanın daraltılması ile iç dudaklarında sorunları giderilebilir. Hem vajen daraltılması gerekiyor hem de labioplasti ameliyatı gerekiyorsa, ameliyatlara plastik cerrah ve kadın doğum uzmanı beraber girmektedir.

Labioplasti Nedir? (İç Dudak Estetiği)

Cinsel bölgede küçük dudakların onarımı ile ilgili işleme LABİOPLASTİ denir. Normalden fazla dudakların dışa çıktığı durumlarla karşılaşılmaktadır. Kadınlar genital bölgeleri hakkında günümüzde artık daha rahat birbirleri konuşabilmektedir. İnternetten de genital anatomisinin normal şekillerini inceleyebilmektedirler. Bazen de partnerlerinin kendilerine belirtmesi ile genital bölgesinde şekil bozukluklarını öğrenebilmektedirler. Bu durumda cinsel, hijyen ve estetik rahatsızlıklar yaşanmaktadır. İç çamaşırından, bikiniden dışarıdan farkedilir. Dış ve iç dudaklar normalden büyük ve sarkmıştır.

Genital bölgede iç dudakların şekilsel düzensizliği, kadınları psikolojik olarak olumsuz etkileyebilmektedir.  Yapısal olarak iç dudakların normalden uzun olması, şekil düzensizliği ve genişliği, birbirinden farklı üç sorun yaşanmasına sebep olabilir. 

1. Genital organa kötü bir görünüm sağlar. 

2. Geniş ve şekil düzensizliği, kötü bir görüntü dışında, cinsel ilişkide de sıkıntılar yaşanmasına sebep olabilmektedir. 

3. Aşırı terleyen kadınlarda, dudakların terlemesi nedeniyle, mantar enfeksiyonlarının görülmesine sebep olmaktadır. Bu enfeksiyon oluşumları, kötü kokular yayılmasına da sebep olabilmektedir. 

Bu ameliyatla dudaklara olması gereken normal şekil verilir. Hastanın konforu ve daha başarılı bir cerrahi işlem için Genel anestezi tercih edilir. Lokal anestezi ile de yapılabilir. İyileşme süresi 15 gündür. Kadınların bakire olması bu ameliyata engel durum değildir. Kızlık zarına dokunulmaz. İdrar problemleri yaşanmamaktadır. Doğum yapmaya engel bir durum yoktur. Sadece labioplasti ameliyatı tek başına yeterli ise plastik cerrahlar tarafından yapılabilir. Amaç estetik görünüm kazandırmak, şekil bozukluklarını gidermektir. Genital bölge konusunda profesyonelliği olan plastik cerrahlar tarafından bu ameliyat yaptırılmalıdır. Kadın plastik cerrah veya bayan estetik doktoru bulunmaktadır.

İç Dudak Estetiği Ameliyatı Hakkında Yanlış Bilinenler

  • Ergenlik dönemi itibari ile dış genital bölgenin, kıyafetlerden dışarı çıkması, kişileri çok rahatsız etmektedir. Labioplasti ameliyatı için uygulama yapılan kısım, kızlık zarından farklı bir bölgedir. Kızlık zarı bölgesi, labioplasti ameliyat bölgesinden 3-4 cm daha içeride bulunmaktadır. Labioplasti ameliyatının kızlık zarına bir zararı yoktur. Bakire (virgin ) olanlara da uygulanmaktadır.
  • Bazı kadınlar bu ameliyat için doğumları beklemektedir. Doğum yapmamış kişilerde de yapılabilmektedir. İleride normal doğum planlayan kadınlarda rahatlıkla bu ameliyatı yaptırabilir. Normal doğum için engel teşkil eden bir operasyon değildir.
  • Labioplasti ameliyatı sonrası, idrar şikayeti yaşanmamaktadır.
  • İç dudak estetiği ameliyatı sonrası orgazm olmada problem yaşanmamaktadır.

Vajina estetiği ameliyatı sonrası kadınların kıyafet seçimleri rahatlamaktadır. Cinsel partnerlerine veya eşlerine karşı daha rahat hissedebilmektedirler. Uygulama sonuçları kalıcıdır. Hem estetik hem fonksiyonel faydaları açısından, cinsel bölge estetiği ameliyatları, kadınları çok mutlu etmektedir. 

Genital Bölgeye Yağ Enjeksiyonu

Genital bölgede yapılan estetik ameliyatlardan biri de, dış dudaklara yağ enjeksiyonu uygulamasıdır. Yaşın ilerlemesi ile vücutta değişikliklerin belirgin olduğu bölgelerden biri cinsel bölgedeki dış dudaklardır. Dış dudaklarda, yaşlanmaya bağlı olarak yağ dokusu azalabilmektedir. Vücudun başka bölgelerinden alınan yağlar, dış dudaklara enjekte edilir. Uygulama sonrasında, dolgun ve sağlıklı bir görünüm sağlanır. Uygulama sonrasında kişiler taburcu edilmektedirler.

Mons Pubis Bölgesinde Yağlanma Problemleri

Genital estetik operasyonlarından biri de, pubis bölgesindeki yağlanmaları vaser liposuction veya lazer liposuction yöntemleri ile yok etmek için yapılan pubis bölgesindeki yağları aldırmadır. Aynı karın veya bacak yağlanmalarında kullanılan teknolojik yağ aldırma yöntemleri ile problem çözülür. Bu bölgede bazen hem erkekler de hem kadınlarda bölgesel yağlanma olmaktadır. İç çamaşırından belli olan bir yağlanmadır. Uygulama sonrasında kişiler taburcu edilir.

Vajinismus Tedavisi

Günümüzde kadınların istem dışı, cinsel birleşmede yaşadıkları kasılma problemi olan vajinismusun tedavisi bulunmaktadır. Vajinismus Tedavisi, psikologlar tarafından, cinsel terapi seanslarında tedavi edilir. Tedavide başarı oranı % 100 olup, çiftlerin cinsel yaşamlarında mutlu olmaya başladıkları bir terapidir. Cinsel Terapi, bu terapi konusunda deneyimli cinsel terapistler tarafından tedavi edilir. İnternet sayfamızda, estetik yazılar bölümünde, ruh esttiği bölümünde, bu konu hakkındaki yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.  Eşinizle veya partnerinizle, bu sıkıntı, psikolojisinizi etkilemesin. Çözümü ve tedavisi çok kolay. 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.