Diş Estetiği

Ana Sayfa

Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları ve Pedodonti

Pedodonti - Çocuk Diş Hekimliği, çocuklarda, süt ve diğer dişlerin sağlıklı olmasını sağlamak, korunmasını sağlamak, çeşitli etkenlerin dişlerde oluşturduğu sorunları gidermek için, diş hekimliğinde bir anabilim dalıdır.
Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları ve Pedodonti.

Pedodonti -Çocuk Diş Hekimleri tarafından, 0-13 yaş arası çocukların dişlerinin korunmasını ve sağlıklı olmasını sağlamak. Aynı zamanda çene ve dişlerin gelişimini takip ederek, çocukların ortodontik bir tedaviye ihtiyaç olup olmayacağını teşhiş eder.

Pedodonti Hekimleri sayesinde çocukların, gelecekte görebilecekleri diş problemleri önlenir.

Çocuklarda bazen oluşmuş bir problem varsa bu problemler tedavi edilir. Bazen de, muayene sırasında ileride oluşabilecek diş problemlerini önceden teşhis edip, gelecekte sorun olacak problemleri oluşmadan giderebilir.

Süt dişleri, dikkatle korunması gereken dişlerdir. Ağız bakımı, fırçalama son derece önemlidir.

Fluorid Uygulamaları - Flor Uygulamaları

Diş yapısını güçlendirmede etkinliği en çok bilinen madde, fluorid birleşiklerdir. Dişin çürümeye karşı direncini artıran bir madde olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.  Diş minesiyle, kimyasal bir bağ oluşturan flor, pek çok diş macunun yapısında da bulunmaktadır.

Pedodonti ile Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları

  • Çocuklara erken yaşta diş fırçalama alışkanlığı kazandırılır.
  • Sadece fırçalama yeterli gelmeyecek çocuklara, diş ipi kullanma alışkanlığı kazandırılır.
  • Ağız alışkanlıkları saptanır ve engellenmesi için gerekli öneriler verilir.
  • Ağız içindeki dişin çürümesine ve  çürümelere göre, beslenme alışkanlığında önlemler aldırılır.
  • Fissur Sealant Uygulamaları yapılabilir. Dişin yapısındaki girintiler ve çıkıntılar nedeniyle, besinlerin sıkışıp temizlenmemesi nedeniyle çürüklerin başladığı noktalara, önlem amaçlı, özel akıcı bir dolgu malzemesi uygulanır. Bu dolgu malzemesi fissur sealent
  • Florid Uygulamalar yapılabilir. Sadece diş hekimleri tarafından uygulanabilir. Yüzeysel fluorid uygulaması ile dişlerin çürümeye meyili olan çocuklarda önlem amaçlı uygulanır.

Fotoğraf: Park Güell, Barselona, İspanya

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.