Diş Estetiği

Ana Sayfa

Pembe Estetik -Diş Eti ve Gülümseme Estetiği

Gülümseme Estetiği, ağız bölgesi bir bütün olarak değerlendirilerek yapılan bir planlama da mümkün olur. Biri gülümsediğinde, diş rengi önemlidir. Diş rengi güzel olur, birbiri ile uyumsuz dişleri olduğunda, görüntüde estetiklik olmayabilir.
Pembe Estetik -Diş Eti ve Gülümseme Estetiği.

Diş rengi güzel olur, dişler birbiri ile uyumlu olur, diş eti problemleri olur. Diş eti problemleri de, gülümserken estetik görünüme engel olabilir. Diş etlerinin sağlıklı olması, dişleri uyumu ve rengi, estetiği tamamlar. Gülümseme tasarımı, gülümseme estetiği tasarımında en önemli ilk adım, göze güzel gelecek, temiz ve uyumlu bir gülüş sağlamayı planlamaktır.

Eğer sadece diş eti problemlerine yönelik bir tedavi yapılırsa, bu uygulamaya Pembe Estetik denilir. Diş etlerinin yeniden şekillendirilmesi ve yeni bir görünüm kazandırılma estetiğidir. Kişiler aynaya baktıklarında, bir fotoğrafında ki gülüşüne bakarken, ağız ve diş görüntüsünden memnun olmayıp, psikolojik rahatsızlıklar, özgüven eksiği yaşayabilmektedirler. Diş hekimleri, kişiye özgü gülüş tasarımı planlaması yaparken, diş etinden diş rengine,  diş renginden dişlerin uyumlarına kadar her görünüme dikkat ederler. Kişiye özgü gülüş tasarımında amaç sağlıklı ve estetik olan bir gülüş planlamayı hedeflerler.

Ağız bölgesini, yüz bölgesini, yaşı, dudakları, cinsiyeti bir bütün olarak değerlendirirler. Gülüş simetrisini kişiye özgü tasarımı planlayıp, uyguladıktan sonra, dudak kalınlıklarını da önem verirler. Dudağın estetik görünümü için plastik cerrahlar tarafından uygulanan dudak dolgusu önerebilirler. Erkek ve kadın anatomisi birbirinden farklıdır. Tasarımda cinsiyette önemlidir.

Gülüş Tasarımı İle Yapılacaklar:

·       Eksik dişlerden kaynaklanan boşluklar tamamlanır.

·       Diş Renklenmeleri giderilir.

·       Dişlerin birbiri ile konumu düzenlenir.

·       Diş etleri için yapılması gereken düzeltmeler yapılır.

·       Dudakların inceliği veya kalınlığı, yüz hatları ile uyumlu hale getirilir.

·       Yüz, Dudaklar ve Eksik dişlerden kaynaklanan yaşlı görünüm giderilir.

Lamine Porselen Diş Uygulamalarını incelemenizi tavsiye ederiz. Yüzünüz ve ağız yapınız ile uyumlu olarak, dudaklarınızın da estetik bir görünüm kazanması için, internet sayfamızda, medikal estetik bölümünden, dudak dolgusu ile bilgi alabilirsiniz.

Foto: Vaclav Meydanı, Wenceslas Meydanı, Çek Cumhuriyeti, Prag, Prague

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.