Estetik Cerrahi Blog

Bacak Estetiğinde Estetik Cerrahi Yöntemleri

Günümüzde etek giyen kadınların sayısı arttıkça, bacak estetiğine önem veren kadınların sayısı da arttı. Bacakları problemlerine göre şekillendirmek için farklı bacak estetik çözümler bulunmaktadır.
Bacak Estetiğinde Estetik Cerrahi Yöntemleri.

Bazen bacaklarda eksiklik bazen de fazlalık olabilmektedir. Bazen sürekli ödem sorunları olabilmektedir. Bazen de deride normalden fazla deri sarkmaları olabilmektedir.

İnce Bacak Estetiği ve Kalın Bacak Estetiği

Bazı kadınlar bacaklarının inceliğinden rahatsız olur, bazı kadınlar kalın olmasından rahatsız olur. Her şikayete göre estetik çözümler farklıdır. Estetik cerrahi ile kadınların, aynada bacaklarına keyifle bakmalarını sağlamak mümkün…

Bazı kadınların kemik yapısı kalındır. Kasları fazla gelişmiştir. Bazı kadınların yağ dokusu fazladır.

Bazı kadınların da lenfödem ve lipödeme bağlı olarak kalın bacakları vardır.

İnce bacaklar, silikon protezler yerleştirilerek ideal bacak kalınlığına getirilir. Protezler, baldır kasları arasına yerleştirilir. Uygulama sonrası 12 saat yürünmemesi gerekmektedir. Bazen kişilerde yeterli yağ miktarı varsa, yağ enjeksiyonu yöntemi ile ince bacak estetiği gerçekleştirilmektedir.

Kalın bacak sorunu varsa, bacakların inceliğini sağlamak için estetik çözümler vardır. Bacak içi yağlanma, normalden fazla basen yağlanması ve diz kapağı etrafında bölgesel yağlanması, kalın bacak sorunları arasındadır.

Yağ dokusu fazla olan kadınlarda, bölgesel yağlanma sorununa, yağlar alınarak estetik çözüm getirilir. Kalın bacak estetiği uygulaması yapılmış olur. Vaser liposuction veya lazer liposuction ile çözüm getirilip, hem yağlar alınır hem de sıkılaştırma gerçekleştirilir. Bu uygulamalarda, uzun ameliyat izleri olmamaktadır. Ameliyathane koşullarında lokal veya genel anestezi ile gerçekleştirilir. Sadece kalınlık problemi varsa yağ aldırma ameliyatı yöntemleri ile çözüm getirilir. Bazen yağlanma ile deride gevşeklik problemleri olabilmektedir. Deri fazlalığı veya sarkması fazla ise, bacak germe ameliyatı yapılması gerekebilir.  Bacak germe cerrahi bir işlem ve ameliyat izi olan bir ameliyattır. Ameliyathane koşullarında genel anestezi ile yapılan bacak germe ameliyatında, ameliyat izleri görünen yerde değildir. Bikini altında kalmaktadır.

Lenfödem, bacak bölgesinde dokular arasında sıvı birikmesi sonrası bölgesel şişlik veya ödem olmasıdır. Bazen tek bacakta sorun olabilirken, bazen her iki bacakta da olabilmektedir. Bacaklarda ağırlık hissi veren bir sağlık sorunudur. Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanına muayene olmanız gerekir. Özellikle varis konusunda deneyimli bir kalp ve damar cerrahisi uzmanına muayene olmak daha iyi olmaktadır. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiyi, internet sayfamızda varis estetiği bölümünden alabilirsiniz.

Lenfödem için tıklayınız

Lipödem ise bacaklarda farklı bir yağlanma problemidir.

Lenfödem ve lipödemin tanısının doğru yapılması önemlidir. Doğru tanı, doğru tedavi planı sağlayabilir. Bu yüzden bacaklardaki ödemlerin, şişliklerin lenfödem mi, lipödem mi olup olmadığına, varis doktorumuz, kalp ve damar cerrahi uzmanımız karar vermektdir. Lenfödem ve lipödem tedavileri farklıdır. Varis doktorumuzun tanısı, lipödem olursa, bu yağlanma sorunu plastik cerrahi uzmanı tarafından çözüm getirilir. Lipödem ise fazla yağlar alınır.

Diz Bölgesi ve Estetiği

Alt bacak ile uyluk bölgesinin geçiş noktasında bulunan diz kapakları, bacağın estetik görünümünü etkilemektedir. Diz bölgesindeki yağlanmalar, diz estetiğini etkilemektedir. Diz bölgesinde diz üstünde, diz içinde, diz kapağı altında ve diz dışında , bölgesel yağlanma olabilmekte ve bacağın estetik görünümünü bozabilmektedir.

Bazen bölgesel yağlanma ile sarkma problemleri olmaktadır. Sarkma arttıkça, gevşeme ve buruşmada olabilmektedir.

Diz kapağında bölgesel yağlar alınıp, derinin sıkılaştırılması sağlanmaktadır. Bazen sadece yağlanma sorunu varsa vaser liposuction ile yağlar yok edilir, sonrasında aynı uygulama da deri sıkılaştırılır. Bölgesel yağlanma problemi ile deri katlanmaları da varsa ve bu deri buruşmaları normalden fazla ise cerrahi işlem ile sıkılaştırmak gerekebilir.

Diz kapağı estetiği ameliyatları sonrası, yenileme gerekmemektedir. Yapılacak olan estetik şekillendirmeye göre 1-2 saat arasında uygulama tamamlanır.

İnce bacak estetiği, kalın bacak estetiği, çarpık bacak, eğri bacak, parantez bacak problemleri hakkında muayene için: 05423563476

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.