Estetik Cerrahi Blog

Basen Yağlarını Eritmek İçin Estetik Çözümler, Basen Yağlanmaları

Basen yağlarını eritmek için vücuttaki kasları kuvvetlendirmek, kas kütlesini artırmak ve bu bölgedeki yağlardan kurtulmak gereklidir. Basen bölgesine doğru spor hareketleri ve egzersizleri ile çözüm getirilebilir. Bunun için istikrarlı bir şekilde spor hareketlerini yapmak ve sağlık beslenmeyi ihmal etmemeliyiz. Spor ve diyet ile istemiyorsanız, en kolay estetik cerrahlar size çözüm getirebilir.
Basen Yağlarını Eritmek İçin Estetik Çözümler, Basen Yağlanmaları.

Vücutta alınan fazla kalori bazı kişilerde bacak bölgesinde toplanmaktadır. Basen bölgesindeki yağ fazlalığı, kişilerin pantolon giydiğinde daha da belirgin olmaktadır. Vücudun diğer bölgelerinde yağlanma problemi olmamasına rağmen, basen yağlanması yüzünden daha kiloluymuş gibi olanların sayısı çoktur.

Bu yazımızda basen yağlarını eritmek için tüketilmesi gerekli gıdalar, hareketler ve estetik çözümlerden bahsedeceğiz.

Basen Yağlarını Eritmek İçin Estetik Çözümler

Estetik çözüm olarak iki yöntem bulunmaktadır. Biri klinik ortamında diğeri ise ameliyathane koşullarındadır. Klinik ortamında, bazı cihazlarla dışarıdan yapılan uygulamalarla, belli oranda eritilebilmektedir. Mevcut bölgesel yağlanmanızın % 30’undan kurtulabilirsiniz. Geçici olarak incelme sağlanır. Sonuçların uzun süreli olması için düzenli bacak hareketlerini yapmanız gerekir. Spor egzersizlerini hayatınızın bir parçası yapmanız gerekir.

Bir diğer estetik çözüm ise, lokal anestezi veya genel anestezi ile ameliyathane koşullarında, son yılların teknolojik yağ aldırma yöntemleridir. Sonuçları kalıcıdır.  3 haftada basen yağlarından kurtulabilirsiniz. Teknolojik yağ aldırma yöntemlerinde popüler uygulamalar, lazer lipoliz, lazer liposuction, vaser liposuction yöntemleridir. Klasik liposuctiondan çok farklıdır. Yağların parçalanıp, sıvı hale gelmesi için cihazlar kullanılır. Bu bölgede depolanmış olan yağ hücreleri parçalanır, kalıcı olarak yok edilir. 3 hafta sonunda aynalara baktığınızda beliniz ve omuzunuz ile orantılı bir bacak formuna kavuşmuş olabilmektesiniz. Uygulama yapılan bölgelerde tekrar yağlanma olmamaktadır. 6 ay içerisinde çok daha güzel bacak şekillenmesine sahip olmaktasınız. Uygulama sonrasında, hareketi hayatımızdan eksik etmemeliyiz. Vücutta uygulama yapılmamış diğer bölgelerde yeni yağlanmalar olmaması için sağlıklı beslenmeyi ve sporu sevmeliyiz.

Basen Yağlarını Eritmek İçin Neler Yenmeli?

Öncelikle vücuda yağ fazlalığı olabilecek ana gıdaları tüketmemek gerekmektedir. Margarin ve trans yağları asla tüketilmemelidir. Tereyağı ise çok sınırlı sayıda tüketilmelidir. Un ve şeker, kadınlarda, bacak bölgesinde daha fazla yağ depolanmalarına sebep olmaktadır. Un ve şeker tüketiminden vazgeçilmelidir. İhtiyacınız olan şekeri, meyveler ile alabilirsiniz.  Lif oranı yüksek olan gıdalardan karbonhidrat alımını sağlayabilirsiniz. Protein alımı ile vücutta yağların parçalanmasını hızlandırabilirsiniz. Proteinler, sağlıklı beslenmede, diyette önemlidir. Sebze tüketimi de yağ yakımı için etkilidir. Probiyotik tüketimi de kilo vermede faydalı olacaktır. Günde en 2 lt su içilmesi, yağlardan kurtulmak için etkilidir. Gece yatma sürenize yakın saatlerde, karbonhidrat tüketimi yapmamaya özen gösteriniz. Bitki çaylarını da düzenli içmek yağların vücudunuzu terk etmesinde faydalı olacağını unutmayınız.

Basen Yağlarını Eritmek İçin Neler Yapılmalı?

Sadece sağlıklı beslenme ile basenleri şekillendirmek mümkün olmamaktadır. Mutlaka kasları kuvvetlendirmek, egzersizler yapılmalıdır. İnternette birçok sitede basen hareketlerini fotoğraflarla görebilirsiniz. Bu hareketlerin düzenli yapılması önemlidir. İlk zamanlarda 10’ar 10’ar, sonrasında 15, 20 veya 30 kez yaparak basenleri şekillendirebilirsiniz. Basenleri kendi imkanlarınızla eritmek istiyorsanız en iyi yöntem bu egzersizleri yapmanızdır. Hayatınızın bir parçası haline getirmeniz önemlidir. Basenler şekillendikçe, istediğiniz forma geldiğinizde de hareketleri yapmaya devam ediniz. Vücutta bölgesel olarak bacak bölgeniz yağlanma yaptığını unutmayınız. Basen egzersizlerini, günlük hayatınızdaki yemek yemek, banyo yapmak gibi rutinleriniz arasına almanız fayda sağlayacaktır.  Su içilmesi, yaptığınız egzersizlerin işe yaraması için önemlidir. 2lt su tüketmek, basen hareketlerinin bir parçasıdır.

Tempolu yürümek önemlidir. Kaslar belli bir yürüme süresinden sonra aktif olacağından, mutlaka günde en az 30 dakika yürümek gerekir. Yürüyüşlerin etkisini fazlasıyla görmek için, günde 4 km yürümek fayda sağlayacaktır. İlk günlerde 4 km yürümek sizi zorlayabilir. İlk başladığınız günden itibaren yürüme süresini yavaş yavaş artırmanız motivasyonunuzu artıracaktır. İlk günden 4 km yürümek sizi yorabilir, devam isteğinizi kaybedebilirsiniz. Bisiklete binmek, baldır kaslarının çalışmasında etkilidir. İp atlama imkanınız varsa, ip atlamakta faydalı olacaktır.

Her insan vücudunda kas yapısı vardır. Fakat her insanda fazla yağlanma yoktur. Bunu unutmamak gerekir. Gıdalarla vücuda fazla enerji alırız. Bu enerjiyi harcamak gerekir. Enerjiyi de sadece egzersizlerle ve sporla harcayabiliriz.

Basen yağlarını eritmek için tavsiye edilen hareketler, sizin kaslarınızı kuvvetlendirir. Merak etmeyin, sosyal medyada gördüğünüz çok kaslı bacaklara dönüşmezsiniz. Çoğu kadın yağlar giderken çok kas yapacağı için korkmaktadır. Çok kaslı bacaklara, sahip olmak çok kolay değil. Çok düzenli ve fazla spor yapıldığında o kas yapıları oluşmaktadır.

İlgili Resimler

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2020 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.