Estetik Cerrahi Blog

Erkek Estetiği için Plastik Cerrah Uygulamaları

Erkeklerde estetik uygulamalarda hem cerrahi uygulamalar hem de ameliyatsız güzellik denilen medikal uygulamalar yapılmaktadır. Ameliyatsız güzellik uygulamalarına cerrahisiz estetik uygulamalar denilebilir.
Erkek Estetiği için Plastik Cerrah Uygulamaları.

Erkekler, son yıllarda genç görünmek ve estetik bir görünüme sahip olmak için, plastik cerrahi doktorlarına veya estetik doktorlarına başvurmaktadırlar.

Erkekler İçin Estetik Ameliyatlar

Erkeklerde Meme Büyümesi - Jinekomasti

Erkeklerin estetik doktorlarına en eskiden beri başvurma sebebi çeşitli sebeplerden olan meme büyüme şikayetleridir. Erkeklerin memelerinde, çocukluktan ergenlik çağına geçiş sürecinde meme dokularında fazlalaşma görülebilmektedir. Ayrıca ergenlik çağı sonrasında kiloların artmasına bağlı olarak meme yağ dokusunda da artış gözlemlenebilir. Sonuçta meme dokusu ve yağ dokusundaki fazlalıklar, istenmeyen görüntülere sebep olmaktadır. Kıyafetlerden görülen, fark edilen meme büyüklüğüdür. Bu durumlarda erkeklerde meme küçültme işlemi yapılmaktadır. Tıpta estetik ameliyatlarda erkeklerde meme büyümesinin tedavisi olan meme küçültme işlemine Jinekomasti denilir. Yağ aldırma veya lazer liposuction uygulamaları ile iz gözlemlenmeyen çözümler getirilerek, erkek memesine normal bir görüntü kazandırılır. Son derece hızlı ve kolay bir estetik çözümdür. Bu problemi yaşayıp, ameliyat olan kişiler kaybettikleri özgüvenlerini yeniden kazanıp, mutlu olurlar. Estetik Cerrahi bölümümüzde meme estetiği bölümünde ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Vücut Estetiği – Kilo Problemi

Bazı erkekler diet yapmalarına rağmen ve spor yapmalarına rağmen belli bölgelerde yağ depolanmaları görülmektedir. Son yıllarda, kadınlar kadar erkeklerde dinamik ve fit görünmek istemektedirler. Liposuction veya lazer liposuction operasyonları ile, lokal anestezi ile, uyanıkken, ameliyathane koşullarında, erkeklere ideal vücut şekli verilmeye çalışılır. Kişilere fit bir görünüm kazandırılır. Erkeklerin deri elastikiyeti, kadınlara göre daha uzun süre korunabildiği için, lazer liposuction ile hızlı, kolay ve başarılı yağ aldırma operasyonları yapılır.

Burun Estetiği

Erkekler tarafından en çok tercih edilen ameliyatlardan biri de burun estetiği ameliyatlarıdır. Genellikle burun içi problemlerden dolayı, nefes alma problemleri olduğunda, nefes alma problemlerini giderirken, var olan şekil bozukluklarını da gidermek istemektedirler. Kadınlar sadece şekil bozukluklarından ameliyat olurken, erkekler nefes alma problemleri varsa burun estetiği ameliyatı olmaktadırlar. Estetik burun ameliyatlarında, erkeksi görünümü kaybetmedikleri burun şekli verilir.

Yüz Estetiği

Belli bir yaştan sonra erkeklerde yüz bölgesinde deformasyonlar, kırışıklıklar olmaktadır. Yüzlerinin belli bölgelerinde, özellikle gıdı bölgesinde yağlanmalar görülmektedir. 30 dakikalık kısa operasyonlarla, yağlanma problemleri giderilmektedir. Yağlanma ile sarkmalarda gözlemleniyorsa, cerrahi ve kalıcı çözüm isteyenlere yüz germe ameliyatı yapılmaktadır.

Vücutta her hangi bir yağlanma problemi olmamasına rağmen, yüzlerinde yanak bölgesinde çöküklük olan baylar olabilmektedirler. Bu çöküklük, yorgun ve hastalıklı bir ifadeye sebep olmaktadır. Yağ Enjeksiyonu ile dolgu uygulaması ile yanaklara estetik ve sağlıklı bir görünüm kazandırılır.

Botoks ve Dolgu uygulamaları da çok sık yapılan uygulamaktadırlar.

Göz Kapağı Estetiği

Belli bir yaştan sonra göz kapaklarında sarkmalar, yağ bezeleri ve göz kapağı düşüklüğü gözlemlenir. Bu durum kişilerde, sürekli bir yorgunluk, uyku hissi vermektedir. Gazete ve kitap okurken zorlanmaktadırlar. Bu yüzden üst göz kapağı ve alt göz kapağı ameliyatları yapılmaktadır.

Saç Ekimi - Saç Dökülmesi

Saç Ekimi, yıllardır en çok tercih edilen erkek estetik ameliyatlardır. Saçsız olmak erkekleri, iş görüşmelerinde etkilemektedir. Aynı zamanda daha yaşlı göstermektedir. Halk arasında kel ifadesi kullanılmasından çok rahatsız olmaktadırlar. Lokal anestezi ile ameliyathane koşullarında kişilere saçlı görünüm kazandırılır. Ekim sırasında, kişilerin ense bölgesindeki kendi saçlarından ekim yapıldığı için, karşıdan bakıldığında saç ekimi yaptırdıkları anlaşılmamaktadır. Önceleri saçsız olduğunu bilen yakınları, ektirdiklerini bildikleri için fark ederler. Doğal ve güzel bir saç ekimi için, işini iyi yapan uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Aşırı Koltukaltı Terlemesi

Erkekleri iş dünyasında en çok rahatsız eden bir durum, normalden fazla olan, aşırı terleme sorunudur. Gömlek giydiklerinde, koltukaltında olan geniş ıslaklıktan rahatsız olurlar. Etraflarındaki kişilerin koku alıp almadığını düşünmeden duramazlar. Lazerle koltukaltı aşırı terleme sorunundan kurtulabilmektedirler. Estetik yazılarda Koltukaltı Terlemesi Tedavisi ile yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ameliyatsız Uygulamalar, Medikal Estetik Uygulamalar

Kıl Dönmesi Tedavisi ve Lazer Epilasyon

Eski yıllarda, erkekler kıl problemlerini gidermek için çekinirlerdi. Günümüzde, erkeklerinde bakımlarına özen göstermesiyle, lazer epilasyon çok popüler bir erkek estetiği uygulamasıdır.

Özellikle erkekler, sırt bölgesindeki kıl problemlerine, partnerlerinin isteğiyle ve yazın plajlarda sırt görüntülerinden rahatsız oldukları için lazer erpilasyon yaptırmaktadır. Alexandrite Lazer ile ağrısız acısız çözüm getirmektedirler.

Kıl dönmesi erkeklerin eşleriyle bile paylaşamadıkları bir sağlık problemidir. Birçok erkek ameliyattan korkmaktadır. Ameliyat ile çözümlerden kaçmaktadır. Fakat yaşam konforlarını çok azaltmakta oluyorlar.

Günümüzde ameliyatla çözüm istemeyen, ameliyatsız kıl dönmesi sorunları için, lazer epilasyon ile estetik çözümler getirilmektedir. Ağrısız ve acısız lazer epilasyonla Kıl Dönmesine son vermektedir.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2019 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.