Estetik Cerrahi Blog

Genital Bölge Estetiğinde Estetik Cerrahi Çözümleri, Labioplasti Ameliyatı, Yağ Enjeksiyonu

Genital bölge için estetik bir görüntü sağlayabilmek için plastik cerrahi doktorları tarafından Labioplasti, Vajinoplasti ve Yağ Enjeksiyonu uygulamaları yapılmaktadır.
Genital Bölge Estetiğinde Estetik Cerrahi Çözümleri, Labioplasti Ameliyatı, Yağ Enjeksiyonu.

Plastik cerrahlar tarafından genital bölgede dudaklara yeniden şekil kazandırmak için labioplasti ameliyatı yapılır. Bu ameliyat sonrasında, cinsel bölgede olan dudakların sarkma ve gevşeme sorunu ortadan kaldırılır. Küçük dudaklara şekil vermek için bu ameliyat yapılır. Eğer büyük dudaklarda, yani dış dudaklarda da şekil düzeltilmesi gerekiyorsa, yağ enjeksiyonu uygulaması ile yeni şekil verilir.

Vajina genişlemesi probleminden şikayetçi olan kişilere kadın doğum doktorları tarafından şekil verilmektedir. Eğer hem dudaklarda deformiteler hem de vajina da genişleme varsa, vajina daraltma için  kadın doğum uzmanı ile plastik cerrahi uzmanı birlikte ameliyata girmektedirler.

Cinsel birlikteliklerinde, cinsel bölge estetiğine önem veren kadınların artması nedeniyle, genital bölgede estetik görünüm önemli olmaya başladı. Kadınların partnerleriyle cinsel birlikteliği sırasında, kendilerine güvenmeleri açısından, günümüzün popüler estetik ameliyatları arasında olmaya başladı.

Doğum sonrası veya çok sık kilo alıp verme sonrası, genital bölgenin estetiğinde deformiteler olmaya başlıyor. Bu bölgede sarkma, gevşeme v.b. şekil bozuklukları kadınları rahatsız etmektedir.

Bazı kadınlarda ve erkeklerde, genital bölgede yağlanma fazlalığı olmaktadır. Bu bölgedeki bölgesel yağlanma problemlerini gidermek için de genital bölge estetiği ameliyatları yapılmaktadır. Pubis bölgesi denilen bölgeye lazer lipoliz veya vaser lipo ile çözümler getirilmektedir.

Lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon sonrası 3 ile 4 gün sonrasında normal günlük yaşantıya dönülebilmektedir.

Bu müdahaleler lokal anestezi  ya da sedasyon altında yapılabilirler. 3-4 günde normal günlük yaşantıya dönülür.

Yağ Aldırma Operasyonları ile Genital Bölgede Lazer Lipoliz veya Vaser Lipo

Cinsel bölgede, mons pubis denilen bölge, hemen karın altındaki bölgede normalden fazla yağlanma olabilmektedir. Bu bölgedeki bölgesel yağlanmadan kadınlar kadar erkeklerde rahatsız olmaktadır. Bu bölgedeki yağlanma problemleri ameliyathane koşullarında lokal anestezi ile giderilmektedir. Aynı gün kişiler taburcu olmaktadır. Sonuçları 3 hafta sonra gibi kısa zamanda görmeye başlamaktadırlar.

Pubis bölgesinde hem erkeklerde hem de kadınlarda damar problemleri olabilmektedir. Genital bölgedeki varis sorunları önemsenmelidir. Varis kozmetik bir sorun değil, toplardamarlardaki bir problemdir.

Labioplasti

Kadınlarda cinsel bölgede dudaklardaki rahatsız eden estetik şekil problemlerini yeniden şekillendirmek mümkün. İç çamaşırından fark edilen bu şekil bozuklukları düzeltilip, kişiler aynı gün taburcu edilmektedir. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi, ana sayfamızda, estetik cerrahi bölümümüzde labioplasti ameliyatından öğrenebilirsiniz.

Vajinoplasty, Vajina Daraltma Ameliyatları, Vajinoplasti,

Plastik cerrahi uzmanı ile kadın doğum uzmanlarının birlikte gerçekleştirdiği bu ameliyatlarda, amaç uygulama yapılan vajina bölgesini hem estetik hem de fonksiyonel olarak düzeltmek için gerçekleştirilir.

Kadınlarda doğum sonrası, yapılan doğum sayısına bağlı olarak, vajina bölgesinde genişleme olmaktadır. Kaslar ve dokular sarkmakta ve gevşemektedir. Çiftlerin cinsel birlikteliklerinde bu genişleme sorun olmaktadır. Bu bölgenin tıbbi fonksiyonları düşünülerek estetik görünüm kazandırılır. Bu yüzden iki farklı uzmanlıktaki doktorlar beraber girmektedirler.

Vajinoplasti ameliyatları sonrasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmaktadır. İyileşme sürecinde ne zaman cinsel ilişkiye girilebileceği, uygulamayı yapan doktordan öğrenilmelidir. Uygulamayı yapan doktorlardan onay alınmalıdır.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.