Estetik Cerrahi Blog

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı ameliyatları, kişilerin problemlerine göre planlanır. Sadece üst göz kapaklarından problem varsa, üst göz kapağı ameliyatı, sadece alt göz kapağında varsa, alt göz kapağı ameliyatı yapılır. Her iki ameliyat birlikte de yapılabilmektedir.
Göz Kapağı Ameliyatı.

Yüz Bölgesinde, yaşlılık belirtilerinin ilk görüldüğü bölge, göz çevresidir.

Üst göz kapağı ameliyatları, lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Alt göz kapaklarında problem varsa, hastanın konforu açısından, genel anestezi ile gerçekleştirilir.

Üst göz kapaklarının sarkık ve gevşek derisinin katlanması ve aşırı yağ birikmesi sonucu, üst göz kapağının doğal görünümü bozulur. Bu durum kişilerde, her zaman yorgunluk, uykusuzluk hissi verir. Yorgun ve bitkin bir görüntüye sebep olunur.

Alt göz kapağının düşük olması, gözaltı torbaları, göz altı torbalanmaları, kişilerin dış güzelliğinde problem oluşturur. Kişileri yaşından büyük gözükmesine sebep olur.

Göz Kapağı Ameliyatları, kişilerin göz çevresinde, dinç bir görüntüye kavuşturur. Daha genç bir görünümü sağlar.

Göz Kapağı Ameliyatı İle

  1. Deri fazlalıkları alınır.
  2. Doku ve Kaslar sıkılaştırılır.
  3. Yağ torbaları yok edilir.
  4. Doğal görünümlü göz kapağı oluşturulur.

Göz Kapağı Ameliyatları İyileşme Süreci:

1-Ameliyat 60-90 dakika sürmektedir.

2-İyileşme süreci, 1 haftadır. Günlük yaşantınıza engel bir durum yoktur. Güneş gözlüğü ile dışarı çıkabilirsiniz.

3-Gözlerde kızarıklık olabilir.

4-İlk 3-4 gün gözlerde bulanıklık olabilir.

5-Yağ torbaları yok olmuştur.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.