Estetik Cerrahi Blog

Göz Kapağı Estetiği, Üst Göz Kapağı, Bleferoplasti,

Göz kapağı ameliyatları, plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Uygulama sonrasında genç ve canlı bir görünüme sahip olursunuz. Bazen sadece üst göz kapakları, genç görünmeyi etkiler. Bazen hem alt göz kapakları hem de üst göz kapakları, aynı anda genç görünmeyi etkiler.
Göz Kapağı Estetiği, Üst Göz Kapağı, Bleferoplasti,.

Akıllı telefon ve tablet kullanımlarındaki artış, bilgisayar karşısında çok fazla süre geçirilmesi, yoğun iş temposu, yaşın ilerlemesi ve düzensiz uyku, kişilerin göz çevresinde deformasyonlara sebep olmaktır. Dışardan bakıldığında, bitkin, yorgun ve yaşlı bir görünüm olmaktadır.

30’lu yaşlardan sonra, göz çevresinde, yaşın ilerlemesi ve yerçekimi etkisiyle, kas ve deri dokusu sarkmaya başlar. Sarkma devam ettikçe, göz etrafındaki yağ dokusunun yapısında gevşemeler olur. Göz çevresinde, torbalanmalar, buruşan deri fazlalıkları görülür. Üst göz kapağındaki deri, kirpiklerin üzerine düşer. Bütün bunlar yaşlı ve yorgun bir görüntümüze sebep olur.

Gözler, yüz bölgesinde, yüze anlam ve güzellik kazandıran en önemli bölgedir.

Üst göz kapağında, derinin, kirpiklere yığılması, kişilerin kitap okurken, televizyon seyrederken veya araba kullanırken, uyku problemi de yaşatmaktadır.

Bazı kişilerin, sadece üst göz kapağında, bazı kişilerin sadece alt göz kapağında, bazı kişilerin hem üst hem de alt kapakta problem olabilir. Bu yüzden üst göz kapağı, alt göz kapağı diye ayrıca adlandırılırlar.

Ameliyathane koşullarında, sedasyon denilen, lokal ile genel anestezi arasında bir anestezi ile gerçekleştirilir. Tam olarak uyumanız gerekmemektedir. Sadece üst göz kapağı ise lokal anestezi ile olmaktadır.

Uygulama süresi 45 dakikadır. Sadece üst kapağı ise, uygulamadan sonra eve taburcu olmaktasınız. Eğer hem alt hem de üst ise, uygulamadan birkaç sonra eve taburcu olmaktasınız.

İyileşme sürecinden sonra, yüzünüzde canlılık, genç görünüm sizi motive etmektedir. Daha mutlu güne başlamanızı sağlamaktadır. Gözaltı torbalanmaları, üst göz kapağında, kirpiklere olan deri sarkması ile yaşamayanız.

İlk 1 hafta göz çevresinde morluklar olabilmektedir. Güneş gözlüğü kullanımı ile morluklarınız dışarı çıkmanızı engellemez. İzler görünen yerde değildir. Başkaları tarafından fark edilmez.

Ameliyatsız alt göz kapağı problemlerine çözüm getirmekte cerrahisiz, ameliyatsız çözüm isteyenlere uygunsa, IŞIK DOLGUSU denilen medikal estetik uygulamamızı yapıyoruz.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2019 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.