Estetik Cerrahi Blog

Jinekomasti Ameliyatı ile Psikolojiniz Düzelsin, Erkeklerde Meme Küçültme

Jinekomasti ameliyatı, erkeklerde meme büyümesi problemine çözüm getirmek için yapılır. Tıptaki gelişmeler, göğüs yağlanması sorunu olan erkekler, aynı gün taburcu olup, ameliyat kesisi izi olmadan, çok kısa bir sürede kıyafet seçimlerinde özgürlüğe kavuşmaktadırlar.
Jinekomasti Ameliyatı ile Psikolojiniz Düzelsin, Erkeklerde Meme Küçültme.

Göğüs yağlanma sorunu olan erkekler, yazın güneşlenirken çıplak kalmaktan çekinirler. Kıyafet seçimlerinde bol kıyafetler almaya çalışırlar. Cinsel yaşamlarında da özgüven sorunu yaşayabilmektedir. Meme dokusu normalden fazla büyüyen erkeklere, kadınlardan farklı yöntemle meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır.

Erkek memesini gereken boyuta getirmek için yapılan jinekomasti ameliyatına, günümüzde yağ aldırma ameliyatlarında kullanılan teknolojik yöntemler ile çözüm getirilmektedir. Hem göğüs yağları parçalanır hem de deriye sıkılaştırma işlemi yapılır. Sadece çok minik bir noktadan deri altına giriş yapılarak, göğüs yağlanmalarına son verilir. Erkekler 3 hafta sonra, aynaya baktıklarında, göğüslerindeki şekillenmeyi fark ederler. Göğüs bölgesinin tam şekillenmesi 3 ile 6 ay arasındadır. 3 haftalık sonuçlar deniz tatili yapmalarına engel olmamaktadır.

Jinekomasti ameliyatının iyileşme süreci çok kolaydır. Hastaneden aynı gün taburcu olup, 1 günlük dinlenme süresinden sonra iş yaşamlarına dönebilmektedirler. 3 hafta spor yapmamaları gerekmektedir. 3 hafta korse kullanımı gerekmektedir. Bazı estetik doktorları 1 hafta kullanımı yeterli bulmaktadırlar. Bazı estetik doktorları, 3 haftalık korse kulllanımında, sonuçları daha başarılı bulmaktadırlar.

Erkeklerde Meme Büyümesinin Nedenleri

Günümüzde erkek estetiği ameliyatları arasında, en sık yapılan estetik çözümdür. Sağlıksız beslenme, hormonal değişimler, gıdalardaki katkı maddeler, günlük yaşantıda vücudun ihtiyacı olan enerjinin harcanmaması, erkeklerde meme büyümesinin etkileri arasında görülmektedir. Bazen bir sağlık konusunda kullanılan ilaçlar, alkol kullanımı ve uyuşturucu kullanımı, göğüslerin normalden fazla büyümesine sebep olabilmektedir.  

Jinekomasti Ameliyatı Olmadan, Ameliyatsız Çözümler Var mı?

Çok genç yaşlardan itibaren görülmeye başlanabilmektedir. Spor ve diyet ile göğüs yağlarından kurtalamayan erkekler, jinekomasti ameliyatına karar vermektedir. Meme dokusundaki gelişme, spor ve diyetle çok zor eritilebilir. Çünkü göğüs yağları, meme bölgesindeki bölgesel yağlar, sabit sayıda, inatçı yağlardır. Hem psikolojik hem de görüntü olarak, erkekleri etkileyen bu sorunun tek çözümü jinekomasti ameliyatıdır.

Jinekomasti ameliyatı uzun yıllar cerrahi yöntem ve klasik liposuction yöntemi ile yapıldı. Erkeklerin, jinekomasti ameliyatından kaçmalarına sebep olan, eskiden cerrahi kesi ile çözüm getirilmesi idi. Ameliyat kesi izi olmaması için erkekler, yaş ilerledikten sonra olurlardı. Son yıllarda lazer lipoliz, vaser liposuction ve lazer liposuction yöntemleriyle yapılmaktadır. Bir lazer ışını veya ultrasonik ses dalgaları ile yağlar eritilir ve deri sıkılaştırılır. Günümüzde lazer ve vaser yöntemleriyle, deri altına giriş yapılmaktadır. Ama bir dikiş izi görülmediği için, ameliyat olan kişilerin sayısı artmaktadır. Vaser lipo ve lazer lipoliz, ameliyathane koşullarında olmasına rağmen, dikiş izi olmadığından, ameliyatsız erkeklerde meme küçültme ameliyatı olarak da geçmektedir.  

İnternette forum sitelerinde, bu yöntemlerle mutlu olan erkeklerin yorumlarını okuyan kişilerin çoğu, erken dönemde jinekomasti ameliyatı olmaktadır.

Kesisiz Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, teknolojik yöntemlerle yapılır. Meme bölgesindeki yağ dokusunun yumuşaması ve erimesi için, deri altına mikro giriş yapılır. Vaser liposuction yöntemi sayesinde, sinirlere ve damarlara zarar vermeden, morluk ve şişlik oluşmadan, konforlu bir iyileşme süreci ile erkeklerde meme küçültme işlemi gerçekleştirilir.

İnternette yanlış bir bilgi bulunmaktadır. “ Teknolojik yağ aldırma yöntemlerinde göğüsteki fazlalıklar gittikten sonra deride sarkma olduğu”  Fazlalıklar gittikten sonra deri sıkılaştırılır. Bazı erkeklerde, aşırı, kadın göğüsü şeklinde yağlanma olmaktadır. Bu durumda, teknolojik yöntemlerle çözüm getirilemez. O zaman cerrahi yöntem ile çözüm önerilir. Bu yöntemde ameliyat izi olur. Ama çoğu erkek, teknolojik yöntemlere uygun olmaktadır.

Jinekomasti Ameliyatının Vaser Liposuction Avantajları

  • Aynı gün taburcu olup, ertesi gün rahatlıkla sosyal hayata devam edilebilmektedir.
  • Ertesi gün kas ağrısı olabilmektedir. Ameliyat ağrısı olmamaktadır. Ertesi gün kas ağrısı nedeniyle, 1 gün işten izin almanızı önermekteyiz. Yurtdışı hastaları, ertesi gün ülkelerine dönebilirler.
  • Kesi izi olmaz.
  • Lokal veya genel anestezi ile gerçekleştirilir.
  • Sinirlere ve damarlara, ses dalgaları zarar vermemektedir.
  • Şişlik ve morluklar minimal düzeydedir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonuçları Kalıcı mıdır?

Sonuçlar kalıcıdır. Ameliyat sonrasında alkol ve uyuşturucu kullanımına dikkat edilmelidir. Katkı maddeleri olan gıdaları tüketmemeye dikkat edelim. Sağlıklı beslenmek önemli. Vücut geliştirme takviyeleri kullanılmamalıdır. Eğer vücut yıllar geçtikçe normalden fazla kilo alır ve vücutta göğüs dışında kilo almayan yer kalmadığında, jinekomasti ameliyatı sırasında yağ depolanmamış, aktif olmayan yağ hücreleri, yağ depolanmaya başlayabilir.

İyileşme süreci hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, diğer estetik blog yazımızı okuyabilirsiniz. Jinekomasti ameliyatı yaptıranlar ve sonrası yazımızda, tüm merak edilen soruların cevabı bulunmaktadır. İnternet sayfamızda, arama butonuna jinekomasti yazdığınızda bulabilirsiniz. Ayrıca estetik yazılarda, estetik cerrahi blog yazılarından da bulabilirsiniz. 

 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2019 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.