Estetik Cerrahi Blog

Kıyafet Seçimlerinizde Göğüs Yağlanmanız Dert Olmasın

Jinekomasti, erkeklerde meme büyümesi anlamına gelmektedir. Sebebi şu an için net olarak bilinmemekte olup, birçok sebebi olabileceği hakkında fikir yürütülmektedir. Uzmanların ortak görüşü; erkeklerde meme büyümesi probleminin hormonlarda oluşan dengesizlik sebebiyle ortaya çıktığı yönündedir.
Kıyafet Seçimlerinizde Göğüs Yağlanmanız Dert Olmasın.

Jinekomasti, her ne kadar tehlikeli bir durumu işaret etmediği işaret edilse de, sosyal ve psikolojik olarak birçok yönden problem yaratabilmektedir.

Erkeklerde meme büyümesi rahatsızlığının şu an için en iyi tedavi yöntemi jinekomasti ameliyatıdır. Cerrahi operasyona gerek kalmadan giderilebilmesi için estetik çözümler getirilmektedir. Vaser Liposuction, Lazer Lipoliz, Lazer Liposuction gibi günümüzün popüler yağ aldırma yöntemleri ile kalıcı olarak, erkekler bu problemden kurtulabilmektedir.  

Üç tip jinekomasti vardır. Bunlar:

1.     Glandüler: Büyüme gerçek meme dokusunda meydana gelir.

2.     Lipomatöz: Büyüme yağ dokusunda meydana gelir.

3.     Mikst (Karışık): Hem meme dokusunda hem de yağ dokusunda büyüme görülür.

Jinekomasti ergenlikte görülebildiği gibi aynı zamanda altmış yaş ve üstü hastalarda da yaşlılığa bağlı olarak görülebilmektedir. Seks hormonlarının dengesizliğinin yanı sıra, bazı ilaçların yan etkisi olarak gözlemlenebilir.

Erkeklerde meme büyümesi, yalnızca bir göğüste görülebildiği gibi, aynı zamanda iki göğüste birden de görülebilmektedir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Nedenleri

Eğer madde madde sıralayacak olursak;

·       Ergenlikte hormon dengesizlikleri,

·       Yaşlılığa bağlı,

·       İlaç yan etkisine bağlı,

·       Testis tümörleri,

·       Böbrek üstü bezi tümörleri,

·       Tiroid bezi rahatsızlıkları,

·       Akciğer, karaciğer kanseri,

·       Karaciğer sirozu,

·       Bazı durumlarda amfetamin, alkol, steroid ve anti depresan kullanımı,

·       Aşırı kilo almak.

Jinekomasti hastalarının yüzde otuzluk kesimi hiçbir tedaviye gerek duymamaktadır. Erkeklerde meme büyümesi, verilen oranda kendiliğinden geçmektedir. Bu durum elbette hormon dengesizliklerini işaret edebilir.

Erkeklerde meme büyümesi, jinekomasti rahatsızlığının en belirgin çözümü jinekomasti ameliyatı yani erkeklerde meme küçültme ameliyatıdır. Bu ameliyat ile göğüs yağları alınmakta ve hasta jinekomastiden önceki görünüşüne kavuşmaktadır.

Lokal ya da genel anestezi ile yapılan jinekomasti ameliyatından sonra, özel durumlar haricinde hastanede yatışa gerek kalmaz. Ameliyatın ardından estetik cerrahın önerilerine uymak, her operasyonda olduğu gibi önem arz etmektedir.

Erkeklerde meme büyümesi, jinekomasti ameliyatı ile erkeklerde meme küçültme işlemi sayesinde tekrar etmez.

Eğer erkeklerde meme büyümesi problemi ile karşı karşıyaysanız ve göğüs yağları aldırma konusunu düşünüyorsanız, endişe edecek bir operasyon olmadığını rahatlıkla söyleyebilir. Bunun için bir plastik cerrah ile görüşüp uygulamayı yaptırmanızı öneririz.

Vaser Liposuction yöntemi, günümüzün son teknolojik uygulamasıdır. Avantajları da bulunmaktadır. İnternet sayfamızda arama butonuna avantajları yazdığınızda, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Göğüs fotoğrafınızı whatsapp veya email yoluyla göndererek, hangi jinekomasti yöntemine uygun olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

3 çeşit jinekomasti yöntemi bulunmaktadır.

  • Lazer yöntemiyle, Lazer ışını ile…
  • Vaser yöntemiyle, Ultrasonik ses dalgalarıyla…
  • Cerrahi yöntemle, normalden fazla büyük ve aşırı sarkma olan göğüsler için…

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2020 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.