Estetik Cerrahi Blog

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Kızlık Zarı

Labioplasti, genital bölge estetiği ameliyatlarından biri olarak, kişilerin dik durarak aynaya baktıklarında görebilecekleri bir bölgedir. İç dudak estetiği olarak da tanımlanan bu operasyonda, iç dudaklardaki şekil bozukluğu giderilir. Labioplasti ameliyatı sonrası, kızlık zarı zarar görür mü? İnternette çok araştırılan bir sorudur.
Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Kızlık Zarı.
Bu operasyonun yapıldığı bölge, iç çamaşırının üzerinde iken, kişiler aynaya baktığında görebildikleri bir bölgedir. Dışarıdan elle anlaşılabilen, ele gelen bir bölgedir. Kıvrımlar veya sarkmalar vardır. Bazı kadınların, iç dudaklardaki fazlalık, cinsel bölgede estetik görüntü eksikliği oluşturur. Kıvrımların sarkması ve uzunluğu özgüven eksikliğine sebep olabilmektedir. Uzun ve sarkan kıvrımlar, hijyenik sorunlar da oluşturabilmektedir.
 
İç çamaşırının dışından anlaşılan bu şekilsel bozukluk, plastik cerrahi uzmanları tarafından giderilir. İç dudaklardaki fazlalık alınır. 
 

Kızlık zarı bölgesi ile iç dudak bölgesi farklı bölgelerdir. İç dudaklara yeni şekil verilirken, kızlık zarı zarar görmez. Çünkü uygulama bölgesinde değildir. Kızlık zarına dokunulmamaktadır. Uygulama bölgeleri farklı bölgelerdir. 

 
İç dudaklarda dışarıya doğru uzanan kıvrımlara, cerrahi işlem uygulanır. Kıvrımlar cerrahi bir işlemle kesilir. Labioplasti ameliyatı sonrasında, dışarıdan anlaşılan bir kıvrım veya fazlalık kalmamaktadır. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra, cinsel bölgede bir hissizlik olmamaktadır. Kişiler partnerleri ile birlikteliklerinde bir sorun yaşamazlar. Cinsel bölge estetiği veya genital bölge estetiği diye tanımlanan bu operasyon sonrası, hamile kalınabilir. Hamile kalınmasına engel bir operasyon değildir. 
 
İç dudaklardaki şekil bozukluğu, birçok kadında özgüven eksikliği yapmaktadır. Şekil bozukluğu sorunu, cinsel ilişki sırasında şikayetler olmasına da sebep olabilmektedir. Kendisinde bir şekil bozukluğu olduğunu öğrendikten sonra, labioplasti ameliyatının, hamile kalmaya engel oluyor mu, cinsel hazzı azaltıyor mu, kızlık zarına engel oluyor mu, sorularının cevaplarını internette bulmaya çalışmaktadırlar. 

 

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İç dudakların, dış dudaklardan aşağı yukarı uzanan ince kıvrımlar, cerrahi işlemle alınır. Kıvrım sorunu ortadan kaldırılır. Kıvrımların dışarıya doğru sarkması giderilir. Yeni normal iç dudak şekli verilir. İki yöntem vardır. Biri sarkan kısımlar işaretlenir. İşaretlenen kısımlar çıkarılır. Geriye kalan dokular, çıkartılmayan kısımlar dikilir. Bir diğer yöntemde, eğer fazlalık sadece aşağı doğru değil, arkadan öne doğru da fazlalık varsa, bu fazlalıklara uygun bir şekilde çıkarma işlemi yapılır. Geriye kalan dokular, dikilir. Operayon bölgesindeki dikişler için kullanılan iplikler, kendiliğinden eriyebilen türdendir. İyileşme sürecinde, dikiş alınmamaktadır. 

 

Labioplasti Ameliyatı Süresi ve Anestezi

Lokal veya genel anestezi ile gerçekleştirilebilir. Yurtdışında da en çok genel anestezi ile gerçekleştirilen bir operasyondur. 
Ameliyat süresi 30 ile 40 dakika arasındadır. Kişiler aynı gün eve taburcu edilmektedir. 
Plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Bazı kadın doğum uzmanları da gerçekleştirmektedir. İyileşme sürecinde, günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.