Estetik Cerrahi Blog

Meme Küçültme Ameliyatında İz, Emzirme, Kanser Riski?

Büyük memeler her zaman kadınların tercihi olmayabiliyor. Bazı durumlarda çok önemli sağlık sorunları büyük memeler tarafından ortaya çıkabiliyor. Bu makalemizde meme küçültme ameliyatı ile ilgili bilgi aktarımı sağlayacağız.
Meme Küçültme Ameliyatında İz, Emzirme, Kanser Riski?.

Göğüs boyutlarını küçük bulan kadınlar memeleri büyütmek için ne yapmalı diye sorarken, büyük göğüslü kadınlar da memeleri küçültmek için ne yapmalı, sorusunu soruyor. Bu noktada sorulara yanıt vermeden önce, büyük memelerin nasıl sağlık ve sosyal problemlere yol açabileceğine kısaca değinelim.

·       Omuz, sırt ve boyun ağrıları.

·       Üst üste gelen bölgelerde oluşan pişikler.

·       Kalça, bel, göğüs orantısızlığı.

·       Kıyafet giymekte yaşanan problemler.

·       Sutyen giymekte zorlanma, giyilen sutyenlerin iz bırakması.

Yukarıdakiler yalnızca en sık görülen şikayetlerdir. Her ne kadar basit gibi görünseler de, hayat kalitesini düşürebilirler. Aynı zamanda doğum sonrası büyük memeli kadınların göğüsleri, normal boyutlardaki göğüslere sahip kadınlara göre daha fazla sarkabilmektedir.

Memeleri küçültmek için sutyenler kullanılabilse de, yukarıda bahsettiğimiz gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Tek nihai çözüm, meme küçültme ameliyatı olmaktadır. Memeleri küçültmek için ne yapmalı sorusunun en net yanıtı budur. Diğer yöntemler hiçbir şekilde kesin ve kalıcı çözüm sağlamaz.

Meme küçültme ameliyatı yalnızca iki meme için yapılır, şartı yoktur. Memeler arasında simetrik açıdan fark varsa ve bu kişiyi rahatsız ediyorsa, tek memeye operasyon düzenlenebilir.

Daha önceki makalelerimizde memeleri büyütmek için en yapmalı sorusuna, meme büyütme ameliyatı yazısı ile yanıt vermiş olduğumuz için, bu yazımızda üstüne değinmeyeceğiz.

Meme küçültme ameliyatı ile amaçlanan, kişinin şikayetlerini ortadan kaldırmak ve bel, kalça ve göğüslerin orantılı olmasını sağlamaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı İle İlgili Sık Sorulanlar

İz kalır mı? Her ameliyatta olduğu gibi, meme küçültme ameliyatı sonrasında da iz kalır ancak bu iz, yeni teknoloji sayesinde oldukça küçük olmaktadır. Ayrıca bu iz memenin alt başlangıç kısmında olacağı için görünmesi oldukça güçtür.

Süt emzirme de problem yaşanır mı? Ne yazık ki bu konuda net bir yanıt vermek mümkün değil. Çünkü ameliyat olacak kişinin yaşı, sarkma oranı ve dokuların durumu önemli bir faktördür. En doğru bilgi muayene eden estetik doktoru tarafından verilecektir. Doğum planı varsa, süt kanalları korunarak, küçültme işlemi gerçekleştirilir. Göğüs küçültme ameliyatının birkaç yöntemi bulunmaktadır. 

Meme küçültme ameliyatı kanser hastalığına neden olur mu? Hayır, bu operasyon kanser gelişimine sebep olmaz.

Ameliyat sonrası ne kadar istirahat etmek gerekir? Hastanede yatış süresi bir gündür. Bir hafta istirahatten sonra sporcu sutyeni kullanılarak iş başı yapılabilir ya da günlük yaşama dönülebilir.

Ağrı olur mu? Ameliyat sonrası, her operasyondan sonra olan ağrılar elbette olacaktır. Fakat plastik cerrah önerilerine uyarak bu ağrıları minimum seviyeye düşürebilirsiniz. Bu ağrılar hafifte olsa 6-12 ay yanma, sızlama şeklinde devam edebilir.

Genel olarak bir muayene işlemi yapılmadan net bilgiler vermek mümkün değil. Meme küçültme ameliyatı ile ilgili detaylı bilgi almak ve riskleri öğrenmek adına estetik cerraha muayene ayarlamanızı öneririz.

Erkeklerde meme küçültme için, estetik cerrahi bölümünde Jinekomasti ile ilgili bölümü okuyabilirsiniz. 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.