Estetik Cerrahi Blog

Popo Büyütmek İçin Estetik Çözümler, Popo Estetiği, Kalça Estetiği

Kadın ve erkek fark etmeksizin, yaş ilerledikçe, kasların erimesi ve düzleşmesi gelişir. Sarkmalar olur. Popo şekline göre, büyütme, küçültme, dikleştirme ve kaldırma işlemleri yapılarak popoya yeni bir estetik görünüm kazandırılır. Kalçe estetiği çözümlerinde, büyütme yöntemlerinden bu yazımızda bahsedeceğiz.
Popo Büyütmek İçin Estetik Çözümler, Popo Estetiği, Kalça Estetiği.

Genetik olarak, kişilerin poposu ırksal özelliklerden etkilenebilmektedir. Popo bölgesi, vücudun en büyük kas gruplarından oluşur. Estetik ameliyatlarda, popo estetiği çözümlerinde bu kas gruplarına dokunulmamaktadır. Irksal olan çocukken belli olankalça şekli için, çocuklara, kalçayı şekillendirecek spor aktiviteleri yaptırmak fayda sağlamaktadır.

Bazı kişilerde düşük veya basık kalçalara rastlanmaktadır. Yüksek konumlu ve orantılı popo görünümü, insanlar arasında daha çekici bulunduğundan, düşük basık ve deformasyona uğramış popolara, estetik dokunuşlarla çekici görünüm kazandırmak için, birçok estetik yöntem bulunmaktadır. Kıyafetlerin popo bölgesinde güzel durmadığını söyleyen, popoyu şekillendirmek için birçok spor faaliyeti yaptığını söyleyen kişiler, en son çözümü estetik cerrahlarda almaktadır.

Popo Estetiği İçin Çözümler

  • Popo Büyüme,
  • Popo Küçültme,
  • Popo Kaldırma,
  • Popo Germe,
  • Brezilya Tipi Popo Şekli,
  • Popo Gamzesi,
  • Popo Dikleştirme
  • Popoya Yağ Enjeksiyonu
  • Popo Büyütme Ameliyatları

Plastik cerrahlar büyütme işlemi için, 3 farklı yöntem uygulamaktadır. Biri protez ile büyütme, diğeri yağ enjeksiyonu ile büyütme ve Dolgu Maddeleri ile Popo Büyütmedir.

Protez ile Popo Büyütme Yöntemi 

Bu yöntemde meme büyütme ameliyatlarında olduğu gibi, kalçaya protez yerleştirilir. Bu protezler meme protezlerine göre daha sert olmaktadır. Bu bölge için tasarlanmış, üretilmiş özel protez veya implantlardır. Kas altına yerleştirilir ve cerrahi girişim nedeniyle iz olmaktadır. İz popo kıvrımında olduğundan, saklanır görülmemektedir. Genel anestezi ile gerçekleştirilir. 1 gece hastanede kalmak gerekir.  Oturma ve yatma gibi hareketlerden protez etkilenmese de, iyileşme sürecinde oturmak, kalkmak ve yatmak, ilk zamanlarda kişileri zorlar. Ağrı olmaması için ağrı kesici kullanılmaktadır. Bir hafta dinlenme süresi sonrası işe başlanabilmektedir. 3 hafta sonra spor aktiviteleri yapılabilmektedir.

Yağ Transferi ile Popo Büyütme

Vücudun farklı bölgelerinden alınan yağların enjekte edilmesidir. Bir diğer adı da, yağ enjeksiyonu ile popo büyütmedir. Orta derecede bir büyütmeye ihtiyacı olan kişiler için başarılı bir estetik çözümdür. Sırt, bel ve göbek bölgesinde bölgesel yağlanması olan kişilerin yağları bu bölgelerden, kalçaya transfer edilir. Aynı gün taburcu olunup, 5 gün sonra iş başı yapabilirsiniz. Belli bir süre iyileşme sürecinde, korse kullanımı gerekir. Korse kullanım süresi, estetik cerrahların tercihine göre değişmektedir. 2 hafta ile 3 hafta arasındadır. Cerrahi bir iz kalmadan uygulama tamamlanır.

BBL yöntemi, Brezilya Tipi Popo Estetiği veya Brezilya Kalça Estetiğinde, yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılır. Estetik teknik olarak yağ enjeksiyonudur. Ama günümüzde BBL veya brezilya kalça estetiği, tekniğin isminin önüne geçip, farklı bir teknik olarak algılanmaktadır. Yağ enjeksiyonu için, diğer bölgelerde yağlar alınır, Kişiler böylece diğer bölgelerdeki, bölgesel yağlanma problemlerinden de kurtulurlar. Popo sarkması ve popo kaldırma yöntemleri içinde, yağ transferi yapılabilmektedir. Popodaki selülit problemlerine fayda sağlamaktadır.

Uygulamadan sonra, 1 yıl sonra, enjekte edilen yağ miktarının % 60’ı kalır. Diğer kısım erimektedir.

Dolgu Yöntemi ile Popo Büyütme

Dolgu yöntemi ile büyütme yöntemini önermemekteyiz. FDA onayı olmaması, maddelerin güvenirliliği olduğunu ispatlanmamıştır.

Estetik cerrah, kişilerin popo görünümüne göre, hangi estetik ameliyatı planlarken veya tekniği planlarsa planlasın, amaç, bel ve kalça ayırımını belirginleştirmek, popoya dik bir görünüm kazandırmaktır. Uygulama sonucu olarak, kişilere dolgun bir popo formu kazandırmaktır.

Popo büyütme ameliyatı, estetik çözümleri, erkek estetiği olarak en çok yapılan ameliyatlardandır. Özellikle pantolon giydiğinde, iç çamaşırı ile destek yapan erkeklerin çok tercih ettiği bir yöntemdir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu mu Protez mi?

Kalıcı bir çözüm isteyenlere, vücudunda yeterli alınacak yağ miktarı bulunmayan kişilere, protez önermekteyiz.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2019 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.