Estetik Cerrahi Blog

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası Korse Şart mı?

Yağ aldırma ameliyatı sonrası, kişiler korse kullanmaktan hoşlanmamaktadır. "korse giymesem olur mu" sorusunu çok sık sorarlar. Korse kullanılması önemlidir.
Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası Korse Şart mı?.

Bölgesel yağlanma problemlerinden kurtulmak için günümüzde yeni yöntemler uygulanmaktadır. Lazerle yöntemlere, lazer lipoliz, lazer liposuction denilmektedir. Teknolojik özelliklere göre, lazerle veya ses dalgaları ile yağlar parçalanmaktadır. Kişilerin vücutlarında, aynaya baktıklarında gördükleri kontur fazlalıklarından kısa bir sürede kurtulabiliyor.Lazer lipoliz veya lazer liposuction için, slim lipo ve smart lipo kullanılmaktadır. Bu yöntemde lazerle yağ hücresinin zarı parçalanır. Ultrasonik ses dalgaları ile yağların eritilip, parçalanması işlemine de vaser lipo veya vaser liposuction denilmektedir.

Liposuction ameliyatı veya yağ aldırma ameliyatlarında, ister lazer ister ses ultrasonik ses dalgası yöntemi kullanılsın, uygulama sonrası mutlaka korse kullanılması gerekmektedir. Uygulama yapılan bölgelerin, korse ile baskı altına alınması gerekmektedir. Korse ile derinin hareketi engellenmelidir.

Deri altındaki yağlar alındıktan sonra, uygulama bölgesinde bir boşluk oluşur. Bu boşluk, korsenin baskısı ile kapatılır. Böylece, derialtı dokunun, kasa teması sağlanır. Yağ aldırma işlemlerinde, yöntem ne olursa olsun, cilt ile kas arasındaki yağ dokusu hedeflenir. Bahsedilen boşluk oluşmaması için kullanım önemlidir.

Liposuction ameliyatının, yağ aldırma ameliyatının, lazer lipolizin başarılı uygulanması kadar, korse kullanımı da önemlidir. Başarılı bir uygulama olup, korse kullanılmazsa, güzel sonuçlar gözlenmez.

Uygulama sonrası kullanımı, 3 haftadır. Hergün banyo yapabilirsiniz. Sadece korseyi çıkarıp giyme süresinin, 15 dakikayı geçmemesi gerekmektedir. Günde isterseniz 3 kez bile banyo yapabilirsiniz. Sadece çıkartıp, giyme süreciniz, 15 dakikayı geçmemeli.

Siyah ve ten rengidir. Günlük yaşantınızda, kıyafetlerinizin renklerine göre, plastik cerrahınıza renk tercihinizi belirtirsiniz.

Vaser lipo, slim lipo ile ilgili muayene ye bekleriz. 3D Vectra programı sayesinde, uygulama sonrası görüntünüzü gösterebiliyoruz. Vücut şekillenmeniz hakkında fikir sahibi oluyorsunuz.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2018 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.