Estetik Cerrahi

Ana Sayfa

Burun Estetiği ve Burun Ameliyatı

Estetik burun ameliyatı öncesi (Rinoplasty,Septorinoplasty,Tipplasty), 3D VECTRA programıyla, kişiler, bilgisayar ekranında planlanan ameliyat sonrasını 3 boyutlu olarak, burunlarını her pozisyonda görebiliyorlar. Görüntü döndürülebiliyor.
Burun Estetiği ve Burun Ameliyatı.

Hayatta olduğumuzu anladığımız tek şey nefes ve nefesin bittiği an yaşamımızın bittiği andır. 

Sağlıklı nefes alıp vermek çok önemli ve kişinin yaşam kalitesini artırır. Nefes almadan yaşamak mümkün olmadığı için, burun organının görevlerini yerine getirebilmesi çok önemlidir.

Burun organın ilk ve en önemli görevi nefes alıp vermektir. Görmeden, işitmeden, yemeden yaşayabilen insan vardır, ama nefes almadan yaşayabilen insan yoktur.

Herkes için geçerli olacak mükemmel burun var mıdır?

Güzel ve estetik bir burun her zaman güzel görünendir.   Güzellikle bağlantılı olan uyum, bilimde formüllerle açıklanmaktadır. Bilim adamları güzellik ölçütünü altın oran gibi matematiksel kavramlarla ifade etmektedirler. Estetik ameliyatları gerçekleştiren plastik cerrahlar eğitimlerinde bu oranları öğrenir, tecrübeleri ile kişilere özgü olan doğru orantılarla estetik burun ameliyatlarını gerçekleştirirler. Her kişinin yüzü farklı büyüklükte ve şekilde olduğu için, herkes için mükemmel burun farklıdır. Buna rağmen genel ortak estetik kriterlerden bahsedilebilir. Burun sırtının düz olması, burun ucunun dar olması ve üst dudakla belli bir açı yapması gibi. Burun estetiğinde önemli olan kişinin yüz özelliklerinin dikkate alınarak, estetik kriterlere uygun bir burun yapılmasıdır. Estetik burun ameliyatında (Burun estetigi) amacımız, ameliyat sonrası doğal görünümlü burun elde etmektir. Doğal olmayan, normalden küçük, burun ucu çok yukarıda bir burun estetik kriterlere uygun değildir.

Burun Ameliyatındaki Başarıdaki İlk Adım?

Burun şeklinizdeki bozukluklarınızdan, sizin memnuniyetsizliğiniz çok önemlidir. Siz kendinizde değişiklik istiyorsanız, düzeltmek istiyorsanız burun estetiği ameliyatı olmalısınız. Bir burun ameliyatının başarılı olmasında ki en önemli ilk adım kişinin istemesidir. 

Burun Estetiği Muayenesi Nasıl Olmalı? 

Ağızdan nefes alıyorsanız, burun tıkanıklığı problemleri yaşıyorsanız yaşam kaliteniz düşük olduğu için memnuniyetsizliğiniz daha çok artar.

Sağlıklı nefes alamadıkça konuşmak istemezsiniz, yorgun bir bedene sahip olursunuz ve rahat uyuyamadığınız için yataktan kalkmak istemezsiniz. Enerjiniz olmadığında memnuniyetsizliğiniz ile kendinize olan güvensizliğiniz de daha çok artar.

Bu sorunları yaşıyorsanız estetik burun ameliyatı olmanız gerekmektedir. Burun ameliyatinız ile ilgili araştırmalara başlamanız gerekmektedir. Yaşam kalitenizi artırmak için ameliyat olmayı geciktirmemelisiniz.  Yaşam kalitenizi artırmak için ertelemelere hayatınızda yer vermeyiniz.

Burun Estetigi operasyonlarında, problemlerinize göre  rinoplasti, septorinoplasti, tipplasti ameliyatları yapılmaktadır. Hangi ameliyata ihtiyacınız olduğu, birebir karşılıklı muayenenizde rinoplasti mi, septorinoplasti mi, tipplasti mi olacağına karar verilir. Her plastik cerrahın fiyatlandırması farklıdır. Bazı doktorlar burun estetiği ameliyatlarına tek fiyat verirler. Bazı doktorlar problemlerinizin fazlalığına göre fiyat verirler. 

Rinoplasty, Septorinoplasty, Tipplasty operasyonlarının ne anlama geldiğini, sağ taraftaki merak ettikleriniz bölümünden öğrenebilirsiniz. Kişilerin bu ameliyat terimlerinin ne anlama geldiğini bilmesinden daha önemlisi, bu operasyonlarla ilgili muayenesinde, doktoru ile iyi iletişim kurması önemli. Sonuçta iyi bir plastik cerrah Rinoplasty operasyonuna da başarılı gerçekleştirir, septorinoplasty operasyonunu da başarılı gerçekleştirir. Operasyon tekniklerinin  ayrıntılı anlamlarını kişilerin bilmesinden, başarılı bir operasyon muayenesi gerçekleştirmesi daha önemlidir. Beklentilerini, isteklerini iyi dile getirip, kendisini dinleyen, iletişim kuran bir cerrah olmalı.

Estetik Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci? 

1.     Ameliyathanenizden odanıza geldiğinizde burnunuzun üstünde bir alçı ve bantlar olacaktır.

2.     Bu plaster atel-alçı, ameliyatınızdan 7 gün sonra cerrahınız tarafından alınacaktır.

3.     Alçı, evde çıkarılmamalıdır. Kaldırıp bakılmamalıdır. 

4.     Aşırı sıcak ortamlarda bulunulmamalıdır. Aşırı sıcak terlemeye yol açacaktır. Alçının gevşemesine sebep olacaktır. Aynı sebeplerden buharlı ortamlarda da bulunmamalıdır.

5.     Yüzünüzü bantlarınızı ıslatmadan yıkayabilirsiniz. Alçınız suya dayanıklıdır. Hafif bir yüz yıkaması tavsiyemizdir. Alçı ve bantlar fazla ıslatılmamalıdır. 

6.     Burnumuzu darbelere vb korumamız gerekmektedir. 

7.     Ayrıntılı bilgi için, sağ taraftaki merak ettikleriniz bölümünü tıklayabilirsiniz.  

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

1.     Burun estetiği ameliyatları ve burun ameliyatları genel anestezi ile yapılmaktadır.

2.     Bir cerrah tarafından gerçekleştirilen ve hastanelerde yapılması gereken ameliyatlardır.

3.     Bu ameliyatlar, gelişim çağı sonrasında yapılan estetik ameliyatlar olduğu için 18 yaşını doldurmuş kişiler ameliyat olabilmektedir.

4.     Genel anestezi ile yapıldığından ameliyat günü ameliyata girmeden aç olmalısınız. Aç kalmanız v.b gereken bilgiler anestezi ve plastik cerrahi doktorunuz tarafından belirtilecektir. 

5.     Burun şeklinize ve burun problemlerinize göre ameliyat süreniz 1.5-3 saattir. 

6.     Devamını,  merak ettikleriniz bölümünden okuyabilirisiniz.

Tamponsuz Burun Ameliyatı?

Estetik Cerrahlar, burun estetiği ameliyatlarının çoğunda artık tampon kullanmamaktadır. 

Efsanevi tampon hikayelerini internette okumayan yoktur. Bu efsanevi tampon hikayeleri, eskiden burun ameliyatlarında kullanılan klasik tamponlardandı. 

Günümüzde, tampon kullanımı gereken kişilerde,  modern silikon tamponlar kullanılmaktadır. Tampon Kabusları tarih olmuştur.  Silikon tamponlar, kişilerin, nefes almasını sağlayacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Burun içine yapışmazlar. Çıkarılması kolaydır. Kişiler acı hissetmezler.

Merak ettikleriniz bölümünden devamını okuyabilirisiniz.

Rinoplasti Nedir ? , Septorinoplasti Nedir? Tip Plasti Nedir?

Aynaya baktığın da bazı insanlar burun şeklinden şikayetçidir. Bazı kişiler burun şekli ile nefes alamamaktan şikayetçidir. Bazı insanlar da burun ucundan şikayetiçidir.

Burun Estetiği ameliyatında, şikayetlere göre,  Rinoplasty mi?, Septorinoplasty mi?, Tip Plasti mi? operasyonu yapılacağına karar verilir. 

Devamını, ilgili Rinoplasty, Septorinoplasty, Tip Plasty sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.