Estetik Cerrahi

Ana Sayfa

Saç Ekimi

Baş bölgemizde, iki kulak arasında, ensenin üst bölgesinde bulunan saçlar, genetik olarak dökülmeyen saçlardır. Saç ekimi gerçekleştirilirken, genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip olan bu bölgeden yararlanılır.
Saç Ekimi.

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Ensenin üst bölgesinde, iki kulak arasındaki  saçlar alınıp, baş bölgesinde ön kısımlarda veya tepede açılmış, seyrekleşmiş ve dökülmüş saçsız bölgeye nakil yapılır. Buna Saç ekimi denilir. Amaç saçsız olan bölgelerinizi saçlı bir görünüme kazandırmaktır. Ekim yapılan bölgede yeniden saçlar çıktığında, bu saçların tekrar dökülme riski yoktur. Çünkü genetik olarak dökülmeyen saçlı bölgeden alınmaktadır. Genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip olan bölgeden alınan saç foliküllerine GREFT adı verilir. Saç ekimi işleminde, bu yüzden ekim için greft sayıları verilmektedir. Saçsız kısımlardaki açılmış veya seyrelmiş kısımlara, saçlı görünüm kazandırmak için ihtiyaç duyulan 2000 greft, 3000 greft gibi tanımlamalar yapılır. Greftler, ortalama 2-4 saç teli içermektedir. Kişiler, ekim sonrasında, saçlar çıkmaya başladığında saç tellerini görürler.

Saç kaybı olan kişiler, saç analizi yaptırmak istemektedirler. Saç Analizi ile ilgili bilgilendirmemizi, sağ taraftaki merak ettikleriniz bölümündedir. 

SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ? 

  • FUE YÖNTEMİ VE FUT YÖNTEMİ

Saç Ekimi için tıpta her zaman araştırmalar devam etmektedir. Alternatif çözümler getirilmektedir. Günümüzde en çok uygulanan saç ekimi tekniği FUE (Follicular Unit Extraction)'dir. Cerrahisiz, dikiş atılmayan, iz bırakmayan bir yöntem olduğu için, çok tercih edilir. Bir diğer teknik FUT yöntemidir. FUT yöntemi, saçların dökülmediği ense üst bölgesinde, iki kulak arasında bir cerrahi işlemle direk derinin kök seviyesinden çıkarıldığı bir yöntemdir. Kesi yeri saçların altında kalır. Cerrahi işlem gerektirdiği ve iz bıraktığı için tercih edilmez. Başarılı bir cerrah tarafından işlem yapıldığında, iz gözle görülemeyecek kadar ince olmaktadır. Kişileri rahatsız etmemektedir. Bu yöntemler, yani FUE ve FUT yöntemleri ayrı ayrı uygulanabildiği gibi, kişilerin açık alanları fazla olduğunda birlikte de kullanılabilmektedir. Saç kalitesi iyi olan kişilerde, tek seansta fazla saç nakli gerçekleştirebilmek için birlikte yapılır.

Sayfamızda sonuçları başarılı olan iki yöntemden bahsediyoruz. Diğer yöntemlerin başarısından kendimizde memnun kalmadığımız için bahsedilmemektedir.

  • LAZERLE SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ

Hastanın konforu ve memnuniyeti açısından, lazerle saç ekimi yöntemi uygulanmamaktadır.

  • SAÇ EKİMİ DIŞINDAKİ DİĞER BAŞKA YÖNTEMLER

Saç ekimi yöntemi olan FUE yöntemi ve FUT yöntemi dışında, peruk, protez gibi yöntemlerle de saçlı görünüme sahip olunabilir. Bu yöntemlerle görüntü doğal olmamaktadır. Karşıdan bakıldığında anlaşılmamaktadır. Saç Ekimi gibi doğal olmamaktadır. Protez, peruk gibi yöntemlerde aylık sürekli bakım gerekmektedir. Belli bir fiyatla bakım yapılır. Saç Ekimi sonrası özel bir bakım gerekmemektedir. Kalıcı çözümdür. 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.