Medikal Estetik

Ana Sayfa

PRP (Platelet Rich Plasma)

PRP, cilt gençleştirme uygulamasında doğal yöntem. Kendi kanınızla, PRP cilt gençleştirme yöntemi ile gençleşin.Fiyat ve uygulama bilgisi için telefonla ya da maille bilgi alabilirsiniz.
PRP (Platelet Rich Plasma).

PRP NEDİR?

PRP, bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra, kan hücrelerinden ayrışan plazma kısmının, dolgu yöntemi ile kişilerin cildine uygulanması yöntemidir. 

Alınan kanın bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki "platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma"nın (PRP Plate Rich Plasma), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alan bir cilt bakımı tedavisidir. 

PRP uygulamasının yapıldığı dokularda yenilenme gözlemlenir. Kişilerin kendi kanından, doğal dolgu uygulaması yapılır ve alerji riski taşımamaktadır.  

P.R.P. Uygulamasında Amaç Nedir?

Platelet Rich Plazma kelimelerinin ilk harflerinin yazılarak isim verilen PRP tedavisi, cilt gençleştirme yöntemlerinin en etkili ve en iyi cilt tedavisi veren yöntemlerinden biridir. Çeşitli sebeplerden dokularda oluşan hasarların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için ihtiyaç duyulan "büyüme faktörlerini" yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokulara enjekte edilen kanımız, uygulama yapılan dokuyu toplayarak bir onarım süreci başlatır. Dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır.

"Büyüme Faktörü, normal olarak deri içinde de bulunan ve hücre çeperinde, hücrenin çoğalmasını ve farklılaşmasını sağlayan protein yapılarıdır.

 

PRP Uygulama Sebepleri

 • Deride esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılması, kırışıklıkların düzelmesi ve çöküntülerin giderilmesi için uygulanır.
 • Medikal Estetikte, PRP yüz, eller, kollar, bacak içleri, boyun, dekolte gibi bölgelerde uygulanır.
 • Saç dökülmesinde yapılan tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek amacı ile de uygulanır.
 • Uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü, iyileşmenin geç olduğu durumlarda kontrolü sağlamak için uygulanır.
 • Lazer gibi işlemlerden hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak için uygulanır.
 • PRP uygulamalarının birçoğu biyoteknoloji firması tarafından üretilmiş uygulama kitleri aracılığıyla hekimler tarafından yapılmaktadır.

 

PRP Sonuçları Nelerdir?

 1. Yüzdeki temel kıvrımlar, güneş ve yaşlılık izleri yumuşar.
 2. Cilde parlaklık kazandırılır.
 3. Gözaltı bölgesi torbalamalarında ve gözaltı morluklarında düzelme olur.
 4. Ciltte gençleştirme tedavisi gerçekleşir.

PRP Sonuçları Ne Kadar Etkilidir?

Çoğunlukla tek başına yeterli bir yöntemdir. Uygulamayı gerçekleştirecek doktor, kişilerin muayenesinde, kişilerin yaşına, cildin durumuna göre doku hasarlarını analiz eder. Doktorlar, kişilerin memnuniyetsizliklerini ve isteklerini dinledikten sonra PRP tedavisine alternatif tedavilerde önerebilir.

 

PRP Kimlere Uygulanmaz?

Kanser hastası olan ve Platelet sayısı yetersiz olan kişilerde bu uygulama yapılamamaktadır.

 

PRP Uygulaması Nasıl Yapılır?

 • Medikal Estetik uygulaması olan PRP, doktorlar tarafından yapılan bir uygulamadır.
 • Doktor, kişiden yeterli miktarda kan alır, alınan kan santrfüj cihazında plateletleri ayrıştırılır.
 • Ayrıştırılan plateletler kitteki tüpün içersinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar.
 • Bu ürün (PRP) dolgu veya mezoterapi gibi yollarla deriye, doktor tarafından uygulanır.
 • Deriyi gençleştirici etkisi uygulamanın hemen sonrasında parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir.
 • Doku hasarlarının iyileşmesini sağlayacak veya yaşlanma etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri, kişilerin istediği bölgelere verilmiş olunur.
 • PRP yöntemi ile kendi kanınızdan, doğal dolgu maddesi yapılıp, yüzdeki ince çizgilere uygulama yapılıyor.

PRP Tedavisi ile sıkça sorulan sorular internet sayfamızda, sağ tarafta merak edilenler bölümünde inceleyebilirsiniz. 

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.