Varis Estetiği

Ana Sayfa

Variste Tanı

Doppler Ultrasonografi, Damar Haritası... Varis bir hastalık değildir. Venöz (toplardamar) hipertansiyonunun klinik bulgusudur. Bağdat Caddesi'nde, Anadolu yakasında, Varis Tedavisi ile ilgili tüm çözümler hizmetinizde...
Variste Tanı.

Bacaklarda varis görülmesi, varis teşhisi ve tedavisi için yeterli değildir. Varis sebebini incelemek ve tedavisini planlamak için Renkli Doppler Ultrasonografi gerekmektedir. Varis teşhisi konulduğunda her varis hastasının tedavisi aynı değildir. Her kişinin tedavi planı farklıdır. Tedaviye karar vermek için, kişilere Renkli Doppler Ultrasonografi tetkiki yapılır. Bu tetkik ile varise sebep olan toplardamarlardaki problemin yeri ve kaynağı belirlenir. Toplardamarın görüntülenmesi ile problemin sebepleri belirlenmiş olur. Tıkanıklıklar, kaçaklar ve kapaktaki problemler saptanır. Doppler Ultrasonografi ile “toplardamar haritası” çıkarılmış olur.

Toplardamar sistemi bir bütün olarak bakılır. Doppler Ultrasonografi kişiye bağlı bir tetkik olduğundan, bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi bir radyolog tarafından yapılması tedavi için hayati öneme sahiptir. Damar haritası çıkarıldıktan sonra, hangi damarlara müdahale yapılacağına ve hangi damarların korunacağı belirlenir. Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı, Renkli Doppler Ultrasonografi tetkinin sonucuna göre başka tetkikler isteyebilir. BT ( Bilgisayarlı Tomografi), MR ( Manyetik Rezonans) veya Angio isteyebilir. BT, MR veya Angio, daha çok ileri seviyede problemleri olan kişilerde istenir. Doğumsal Anormal Damarsal Yapılarda, iyileşmeyen veya tekrarlayan ülserde, genital bölgedeki varisleşmiş damar ve batın içi damar problemlerinde istenebilir. Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı sizi bu konuda en iyi yönlendirmeyi yapacaktır. Bağdat caddesi'nde muayene olup, varise tanı konulması, problemlerin en iyi teşhisi için muayeneye bekleriz.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.