Vücut Estetiği

Kol Estetiği Kol Germe

Kollarda, kıyafetlerden fark edilen sarkmalar, gevşemeler ve yağ fazlalıkları, kişileri mutsuz eder.Kollar için kol estetiği ve kol germe ameliyatları yapılmaktadır. Kol estetiği için, lazerle yağ aldırmak en çok tercih edilen yöntemdir.
Kol Estetiği Kol Germe.

Kollarda, birçok çeşitli sebepten dolayı sarkmalar ve gevşemeler olmaktadır. Diğer bölgelerindeki deformitelerden daha çok rahatsız eder. Kolların görüntüsel bozukluklarını düzeltmek amacı ile yapılan ameliyatlara "Kol Estetiği" veya "Kol Germe" ameliyatı denilir.  Kol Estetiğinde, doktorun deneyimi ve doğru değerlendirmesi çok önemlidir. Doğru hasta seçimi yapıldığı sürece kol germe ameliyatının sonuçları hem hastayı hem de tedavi eden hekimi mutlu kılacaktır.  

Kol Estetiği İçin Uygun Yöntemler Nelerdir?

Kol Germe Ameliyatı ve Kollara Lazer Liposuction yöntemi olmak üzere iki yöntem vardır. Kolda yağlanma fazla olup, gevşemeler olmayabilir. Kol bölgesini yağlardan kurtarmak, kola estetik görünüm kazandırmak için, sadece yağ aldırma yöntemi lazer liposakşın uygulanır. Uygulama sırasında yağlar alınır. Yağların alınması, kolun estetik görünümü için yeterli olabilmektedir. Deneyimli ve yağ alımı konusunda başarılı bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen kişilerde kollarda yağ alımı sonrasında çukurluklar ve çökmeler oluşmaz. Kol Bölgesinde, hem yağ fazlalığı hem de gevşemeler varsa, kol germe yapılır. Kol Germe'de dışarıdan görünmeyecek, sizin yerini bildiğiniz bir ameliyat izi oluşur. Dışarıdan dikkat çekmeyecek bir bölgededir. İşlem sonunda, hem yağ alınmış hem de deride sarkma görüntüsüne sebep olan deri fazlalığı alınmış olur.

Lazer Liposuction Yöntemi İle Kol Estetiği

Lokal anestezi ile, plastik cerrahlar tarafından, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Son yıllarda lazer cihazlarının yardımı ile smart lipo ve slim lipo cihazlarının yardımı ile kol estetiğinde çok başarılı yağ alımları gerçekleştirilmektedir.

  1. Ortalama 1 saat kadar sürer.
  2. Ertesi gün normal hayatınıza dönebilirsiniz.
  3. Belli bir süre, doktorunuzun uygun gördüğü süre kadar bandaj kullanmanız gerekir.
  4. Kol hareketlerinde rahat olmayabilirsiniz. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini, ameliyat öncesi ve sonrasında doktorlarımız size belirtecektir.
  5. Doktorlarımızın belirttiği süre kadar ağırlık kaldırmamanız gerekmektedir.
  6. Uygulamanın iyileşme süreci sonrasında askılı kıyafetler giyebilirsiniz

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.