Lazer Lipoliz - Lazerle Yağ Aldırma

Lazer Lipoliz Öncesi ve Sonrası Süreç

Lazer lipoliz ve yağ aldırma ameliyatları öncesinde ve sonrasında tavsiyelerimiz aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.
Lazer Lipoliz Öncesi ve Sonrası Süreç.
 1. Lazer Lipoliz muayeneniz sırasında, doktorumuza, beklentilerinizi, istediğiniz ve memnun olmadığınız bölgeleri paylaşınız.
 2. Yağ Aldırma muayeneleriniz de, yağ alımı sonrasında, deride sarkma ve gevşeme olup olmayacağınız konusunda bilgi sahibi olmalısınız.
 3. Muayeneniz öncesinde, araştırmalarınızda en çok merak ettiğiniz soruları bir kağıda not alınız. Muayenenizde cerrahınıza sorup, doğru bilgilendirilmeniz açısından önemlidir. Bu not kağıdına, muayeneniz sırasında söylemeyi unutmamak için, geçirmiş olduğunuz ameliyatları, kullandığınız ilaçları ve ailenizde sağlık problemleri yaşayan kişilerin, problemlerini not alınınız.
 4. Klasik yöntemle mi lazer yöntemi ile mi operasyon gerçekleşecek öğrenmelisiniz.
 5. Deri elastikiyeti konusunda deneyimli doktorları tercih ediniz.
 6. Şikayetlerinizi ve beklentilerinizi, muayenelerinizde iyice belirtiniz. Sadece yağ aldırmanın yeterli olup olmadığını öğrenmelisiniz. Memnuniyetiniz için alternatif çözümleri doktorunuza muayenelerinizde sormalısınız.
 7. Operasyon öncesinde, anestezi kontrolleriniz ve tahlilleriniz yapılacaktır.
 8. Ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Süreyi işlem yapılacak bölgeler belirleyecektir.
 9. Uygulamadan 10 gün önce kan sulandırıcı ilaçları (aspirin gibi), vitamin haplarını ve bitkisel çayları kullanmamalısınız.
 10. Uygulanacak olan yönteme göre, lokal veya genel anestezi ile işlem yapılır. Anestezinize göre, işlem öncesi açlık süreniz belirtilecektir.
 11. Ameliyathane için hijyenik koşullar önemlidir. Öje sürmemelisiniz. Makyaj yapmamalısınız.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci:

 1. Ameliyat sonrasında, evinize giderken rahat giyebileceğiniz kıyafetler seçiniz.
 2. Hasta odanıza geldiğinizde, üzerinizde korse olacaktır.
 3. Taburcu olurken, doktorunuz kontrol gününüzü ve dikkat edeceğiniz hususları belirtecektir.
 4. Sauna, deniz ve havuzu, ameliyattan sonra belli bir süre kullanmamanız gerekmektedir. Süre için, ameliyatı gerçekleştiren doktorunuza danışmalısınız.
 5. Ağır spor aktivitelerini yapmaya başlayacağınız süre için de cerrahınıza danışmalısınız.
 6. Ameliyat sonrası, su tüketimi konusunda doktorunuzdan bilgi sahibi olmalısınız.
 7. İşlem sonrasında, dinlenme sürecinizde, biraz hissizlikleriniz olabilir. Çok kısa sürede geçecektir.
 8. Operasyon sonrası süreçte tatil planınız varsa, muayenenizde cerrahınızla paylaşmalısınız.
 9. Cerrahınızla iyi iletişim kurmanız hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sonrasında önemlidir.
 10. Operasyon sonrasında, internetten ve yakınlarınızdan aldığınız tavsiyeleri uygulamadan önce mutlaka plastik cerrahınıza danışınız.
 11. Sonrasında bol sıvı tüketip, bol su içmelisiniz.
 12. Kontrollerinizi doktorunuzun belirttiği dönemlerde yaptırınız.
 13. Reçetenizde verilen ilaçları zamanında belirtilen saat diliminde içmelisiniz. Ağrılarınızın olmaması için zamanında ilaçlarınızı almalısınız.
 14. Bazen normal yaşantımızda çok hareketsiz kalıp, spor yaptığımızda veya fazla yürüyüş yaptığımızda biraz bacaklarımızda hissetiklerimizi, ameliyat sonrasında ilk 2 gün hissedeceksiniz. sonrasında hızlı bir şekilde yaşantınıza devam etmektesiniz.
 15. Maille sorularınızı doktorumuza sorabilirsiniz. İki plastik cerrahi doktorundan biri kadın estetik cerrah.

Randevu ve Bilgi İçin Bizi Arayabilirsiniz

İletişim

Copyright © 2016 - 2021 | Estetik Memento

Tüm Hakları Saklıdır | Powered by paradigmasal

Bu internet sitesinin amacı, estetik ameliyatlar, medikal estetik uygulamaları, diş estetiği, psikoterapi, varis tedavisi ve tıbbi uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Tüm estetik yazılar, yorumlar ve fotoğraflar, estetik cerrahi, medikal estetik, diş estetiği, psikoterapi ve varis ile ilgili bilgi ve fikir edinilmesi için yazılmıştır. Bu internet sayfasında anlatılan bilgiler, kişilerin teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Bu yazılarla, kişiler kendilerine teşhis ve tedavi yapamaz. Bir doktorun muayene ve tedavisinin yerini alamaz. Bu internet sitesinde bilgilendirilen ameliyatlar, ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştirilmektedir. Doğru tanı ve tedavi için, konularla ilgili doktora başvurulmalıdır.